У Кіровоградській області підприємці віком до 25 років можуть отримати до 150 тисяч гривень гранту від держави на власну справу в рамках однойменної програми. Зробити це можна через портал "Дія".
Про це Суспільному розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості Наталія Невідома.
За її словами державна програма "Власна справа" діє з липня 2022 року, відтоді її доповнюють та розширюють. 22 жовтня, сказала, запрацював новий напрямок.
"Людина віком до 25 років, яка мріє започаткувати власну справу, може подати заявку на отримання гранту до 150 тисяч гривень без зобов’язань щодо створення нового робочого місця. Тобто, отримавши позитивне рішення про надання гранту, такий заявник має обов’язок зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП) та провадити підприємницьку діяльність упродовж трьох років, сплачувати відповідні податки та збори".
Подати заявку можна онлайн – в розділі "Грант на власну справу" на порталі "Дія", пояснила Наталія Невідома. За її словами, підприємці, які скористалися цією програмою, зможуть отримати грант повторно.
"Сплативши впродовж трирічного періоду ведення бізнесу податки та збори у сумі, яка є більшою, ніж отриманий грант, він може подати повторну заяву на отримання гранту до 250 тисяч гривень на загальних засадах, тобто із зобов'язанням створити два робочих місця".
За даними заступниці директора обласного центру зайнятості, поки заявок на отримання таких грантів від підприємців до 25 років не отримували.
"Але серед підтриманих з початку року проєктів – понад 170 або кожен третій – від людей віком до 35 років, а кожен 11-й – від людей до 25".
Нова програма уряду працюватиме до кінця року з подальшим продовженням, сказала Наталія Невідома.
19-річний підприємець з Кропивницького
19-річний кропивничанин Богдан Лихошерстов на початку 2024 року скористався державною грантовою програмою "Власна справа" й відкрив власний бізнес – виготовляє зокрема рекламну та іміджеву продукцію на фрезерному верстаті з програмним керуванням. Тоді, сказав, умови для отримання гранту були іншими – він мав створити одне робоче місце, нині ж такої вимоги немає.
"Створив ФОП, найняв людину з інвалідністю – ветерана війни. Використав 145 тисяч на сам верстат і п’ять тисяч на закупівлю розхідного матеріалу".
Ексвійськовий працює над бізнес-планом
Олександр Гончаренко з міста Новоукраїнка Кіровоградської області 2,5 роки був на фронті, ставши на захист України добровільно на початку повномасштабного вторгнення РФ. Цьогоріч демобілізувався, має третю групу інвалідності. Нині думає, чим зайнятись у цивільному житті. З його слів, мріє відкрити власну справу – продавати товари в інтернеті.
"Ми можемо розвивати будь-який український товар, починаючи з одягу й завершуючи якимись аграрними товарами".
Олександр знає про грант для молодих підприємців й нині працює над бізнес-планом. Грантові гроші планує витратити на оренду приміщення, закупівлю товару та рекламу.