"Для кращого вивчення та засвоєння іноземних мов". Дев’ять шкіл Кропивницького обладнали лінгафонними кабінетами

З метою кращого вивчення та засвоєння іноземних мов дев’ять шкіл Кропивницького обладнали навчальним обладнанням з програмним забезпеченням. Його називають лінгафонний кабінет. Такими кабінетами міські школи почали укомплектовувати з 2023 року, купивши три комплекти обладнання.

Про це Суспільному розповіла керівниця міського управління освіти Лариса Костенко.

2024 року, за її словами, купили десять лінгафонних кабінетів для дев’яти шкіл.

"З міського бюджету виділили чотири мільйони гривень і для одного закладу використали їхній спеціальний фонд для закупівлі ще одного кабінету. Тобто у дев’ять шкіл закуплено по одному і в одну, а саме в муніципальний колегіум – два".

Обладнання, зі слів керівниці управління освіти, купували передусім для шкіл, де є спеціалізовані класи з вивчення іноземної мови.

"Далі це були ліцеї, в яких були профілі навчання з іноземною мовою й до 40% випускників пішли навчатися у вищі заклади освіти за профілем навчання у своєму ліцеї".

Скільки лінгафонних класів зможуть купити у наступному році, буде відомо після затвердження бюджету міста, сказала Лариса Костенко.

Урок у лінгафонному кабінеті

Суспільне відвідало урок англійської мови у п’ятому класі природничого ліцею, що у Кропивницькому.

За словами вчительки Каріни Мошак, нове обладнання сприяє кращому засвоєнню матеріалу.

"Більшість дітей бояться говорити, бояться свого голосу, бояться будувати речення. Коли вони одягають навушники, вони повністю занурюються в мовне середовище, не відволікаються, чують лише мовлення диктора й можуть за ним повторювати, відтворювати інтонацію, правильно називати речення".
Урок англійської мови у п’ятому класі кропивницького природничого ліцею. Суспільне Кропивницький

За допомогою лінгафонного кабінету можна працювати з аудіо- та відеоматеріалами й проводити тестування. При цьому кожна дитина виконує завдання у власному темпі, сказала вчителька. Крім того, за допомогою лінгафонної системи вчитель може обмінюватись з учнями звуковими та мультимедійними файлами, давати завдання та перевіряти виконання.

За словами директорки ліцею Оксани Черепій, нині складають розклад уроків так, аби кожен клас щотижня мав урок англійської в лінгафонному кабінеті.