ОНОВЛЕННЯ: У зв'язку зі зверненням учасника судового процесу була виявлена технічна помилка з вини автора сюжету. Помилку виправили. Суспільне Кропивницький просить вибачення за те, що це могло принизити честь та гідність одного з учасників даної справи.
У Кропивницькому помічника судді Ленінського районного суду та юриста одного з державних підприємств підозрюють у зловживанні впливом. 10 жовтня у Кіровському суді затриманим обрали запобіжні заходи у вигляді застави 75 тисяч 700 та 90 тисяч 840 гривень, відповідно.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка була на судовому засіданні.
Працівника Ленінського районного суду затримали 7 жовтня. У справі, окрім помічника, є ще один підозрюваний. Вони вимагали у чоловіка 25 тисяч гривень, аби його не оштрафували за продаж підакцизних товарів, розповів під час засідання прокурор Володимир Барабаш.
"Підозрювані за попередньою змовою вимагали від жителя Кропивницького неправомірну вигоду за вплив на суддю Ленінського районного суду щодо ухвалення рішення про не притягнення іншої людини до адміністративної відповідальності та повернення вилученого майна. Фігурант тієї справи нібито здійснював продаж цигарок без марок акцизного збору".
Речниця обласної прокуратури Олеся Панченко розповіла, що під час обшуків у підозрюваних знайшли 42 тисячі доларів США та 82 тисячі гривень. Їхню законність перевіряють. Чоловіків затримали після отримання частини грошей, а саме 15 тисяч гривень.
Помічнику судді прокурор просив обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб та призначити заставу у розмірі 502 тисяч 240 гривень. Підозрюваний Ігор вважає підозру необґрунтованою та просив обрати запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.
"Жодного вимагання та зловживання я не здійснював. Те, що вказане у клопотанні, не відповідає дійсності щодо ризиків. Сам розмір застави є непомірним для мене, оскільки мій річний дохід не перевищує 300 тисяч гривень".
Адвокат підозрюваного Вадим Коротич сказав, що права його підзахисного порушили, а саме не доставили для обрання запобіжного заходу впродовж 60 годин з 7 жовтня.
"Ці 60 годин закінчились сьогодні (10 жовтня — ред.) о 8:39. З цього часу і до 12:55 — це незаконний час утриманням під вартою".
Суддя Ірина Антипова ухвалила рішення звільнити підозрюваного з-під варти у залі суду й внести заставу у розмірі 75 тисяч 700 гривень.
Підозрюваному у цій справі юристу, який працює на держпідприємстві, прокурор просив обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом застави 502 тисячі гривень. Затриманий заборонив показувати обличчя та називати його прізвище. Просив призначити заставу 75 тисяч гривень.
Суддя ухвалила рішення про запобіжний захід у вигляді застави 90 тисяч 840 гривень та звільнити підозрюваного з-під варти у залі суду.
Свою невинуватість доведе у суді, сказав підозрюваний Олександр.
"Інкримінують мені дуже важку статтю — ніби я впливав на правосуддя. Але я за фахом юрист та приватний підприємець у сфері права, тому всі обвинувачення, які інкримінуються, будуть розглянуті судами".
Клопотання щодо відсторонення від посади помічника судді направили до суду. Чи буде оскаржувати рішення – вирішить, коли отримає повний текст ухвали, сказав прокурор. У разі доведення провини у зловживанні впливом підозрюваним загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі.
Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.