Перейти до основного змісту

Понад 650 проб питної води у громадах Кіровоградщини не відповідають нормам

У Кіровоградській області працівники Держпродспоживслужби перевірили якість питної води у централізованих водогонах, громадських криницях та свердловинах. У 678 з 22 тисяч 497 зразків зафіксували відхилення за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

Про це Суспільному розповіла речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко.

З початку 2024 року дослідили 22 тисячі 47 зразків води з водогонів, зафіксували 512 відхилень за санітарно-хімічними показниками та 13 — за мікробіологічними.

З 450 зразків питної води з громадських колодязів та свердловин у 134 зафіксували відхилення за санітарно-хімічними показниками та у 19 — за мікробіологічними, сказала речниця Держпродспоживслужби.

"Переважно вміст заліза, нітратів, загальна жорсткість, запах, присмак. Перевищення норми концентрації заліза у воді може стати причиною порушень метаболізмуУсі постійні хімічні процеси, які підтримують у вас життя. у людини, проблем з селезінкою й нирками. Може бути печія, нудота, блювота, запор, діарея, погіршення стану шкірного покриву, слабкість, запаморочення, захворювань печінки, діабету та артриту. Щодо нітратів у воді — то важкість отруєння залежить від віку людини й тривалості вживання такої води".

Речниця Держпродспоживслужби пояснила, що найбільш чутливими до дії нітратів та нітритів є діти до шести місяців, адже є ризик розвитку метгемоглобінеміїУтворюється внаслідок токсичної дії нітратів на гемоглобін і призводить до кисневого голодування, яке своєю чергою – до порушень у роботі печінки, нирок, серцево-судинної та нервової систем., що може закінчитися смертю. В зоні ризику перебувають діти до шести років та вагітні жінки.

Чутливими до нітратів є пенсіонери, люди, які хворіють на анеміюВ організмі пацієнта спостерігається недостатня кількість еритроцитів або гемоглобіну., із захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, з порушенням обміну речовин та гормональних процесів.

Жителів громад, де зафіксували відхилення за показниками, поінформували про якість води, а балансоутримувачам та органам місцевого самоврядування надали рекомендації щодо необхідності провести заходи із забезпечення питною водою, яка б відповідала санітарним нормам, сказала речниця.

Топ дня

Вибір редакції