"Плодів від таких квітів не буде". У Кропивницькому вдруге за рік розквітли каштани

Ексклюзивно

У Кропивницькому вдруге за рік розквітли каштани. Їх можна побачити на набережній Інгулу. Тут на каштані осипаються плоди, а на верхівці навпаки — відновлюється зелене листя та з’явилося суцвіття.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Ірина Полулях.

У жовтні бачила, як розквітли й інші дерева, розповіла вчителька біології Таїсія Рекечинська.

"За містом у селі Іванівка розквітли вишня, бузок. У деяких господарствах – магнолії. Також у садах можуть повторно зацвісти яблуні".

Процеси обміну речовин у рослин уповільнюються в серпні, каже вчителька. Через екстремальну спеку цього не сталося.

"Цього року температура повітря сягала до +40-+50 градусів. Зараз денна температура +20-+24, нічна від +10 до +12 градусів. Цей перепад провокує конденсацію води. Навіть якщо і засуха, то рослина має запас води, який вбирається поверхнею листкової пластини, запускає процес повторного розвитку репродуктивних бруньок. Але репродуктивні бруньки зацвітають не всі, лише найсильніші".

Плодів від таких квітів не буде, сказала Таїсія Рекечинська. На це потрібно три-чотири теплих місяці.

Впливає на цвітіння тривалість дня і ночі, розповів доцент кафедри екології Центральноукраїнського технічного університету Віталій Гулай.

"Це відбувається саме в такий період, оскільки рівнодення відбувається у березні та вересні. Тому для рослин збігаються умови існування, тривалість дня, температурні умови. Ми спостерігаємо потепління клімату не лише в Україні, а й в усьому світі. Тому бачимо, як з року в рік у нас "випадають" весняний та осінній сезони, коли швидко настає спека і тримається тривалий час".

Зазвичай каштани квітнуть у травні, цвітіння триває до 25 днів.