У місті Кропивницький відбулася акція на підтримку зниклих безвісти й полонених військових. Організовують їх щомісяця, з 2022 року. Участь у них беруть батьки, дружини та діти військових. Такими акціями нагадують українській і світовій спільноті, щоб не забували про їхніх рідних.
Про це розповіла Суспільному організаторка і дружина військовополоненого Римма Босько. Вона чекає свого чоловіка з жовтня 2023 року.
"Наша мрія — рідні вдома. Для того, щоб це втілилося в життя, ми робимо все можливе. Просимо: поверніть наших рідних додому, активізуйте пошуки безвісти зниклих. Ми хочемо, щоб нас почула не лише державна влада на рівні України, а й світова спільнота, оскільки вона має певний вплив на повернення, на гідне утримання наших полонених".
Акція розпочалася о 10 ранку на мосту Набережної Кропивницького. Учасники тримали банери зі світлинами військових, синьо-жовті стяги, прапори військових частин й плакати з написами: "Поверніть зниклих безвісти", "Полон вбиває", "Вони боролися за наше життя, а ми маємо боротися за їхній обмін", "Хочу обміни замість нового асфальту".
Людмила Яструбецька приїхала з села Панчеве. Розповіла, що вона вісім місяців нічого не знає про свого двадцятирічного сина.
"Мій син зник безвісти 31 січня цього року. Вийшов на завдання й назад не повернувся. 15 бригада, третій батальйон. Погрібний Олександр Петрович. Я хочу повернути свого сина додому".
Учасники акції пройшли центром Кропивницького до площі Героїв Майдану.
На площі Героїв Майдану учасники акції стали вздовж дороги, щоб привернути увагу водіїв. Катерина Павлова розповіла, що її чоловік зник безвісти 27 листопада 2022 року.
"Їх була 31 людина в Бахмуті. Їх кинули в бій, і ніхто не вийшов. Досі в нас жодної інформації немає. Я дуже прошу. Може, побратими, може, хтось інший — хто яку інформацію має. Може, хоч якусь крапельку нам інформації надати, щоб знайти Сергія".
Чоловік Наталії Русецької зник у квітні 2022 року.
"Майже два з половиною роки він вважається безвісти зниклим. Жодної інформації я не маю, де він на даний час. Сьогодні ми стоїмо тут, щоб нас почули".
Акція тривала дві години. За підрахунками Суспільного, до неї доєдналися 85 людей.