У Кіровоградській області за три дні діагностували 80 випадків захворювання на коронавірус. За минулий тиждень в регіоні було 313. Збільшення кількості випадків фіксують з другої половини липня. До цього діагностували два-чотири випадки коронавірусу на тиждень.
Про це Суспільному розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук.
"Епідемічна ситуація з вакцинокерованих інфекцій в Україні загострюється. По коронавірусу зростають різні показники — і загальна кількість хворих, і кількість дітей до року, і скільки госпіталізовано, а скільки на амбулаторному лікуванні. Тому важливо робити щеплення. Це ефективний метод профілактики COVID-19".
На Кіровоградщині циркулює два штами COVID-19: Jenny та новий субваріант Omicron — FliRT. Підтвердили шість випадків субваріанта FliRT. Захворіли троє дорослих і троє дітей.
Початкові симптоми вірусу — нежить, підвищена температура, кашель, головний біль, втома, болі в м'язах, суглобах, в усьому тілі. Дуже часто хворі не відчувають запах та смак.
За словами Надії Оперчук, у вересні Кіровоградщина отримала вакцину проти коронавірусу. Це три тисячі доз COMIRNATI Omicron для дорослих й 300 доз COMIRNATI для дітей 5-11 років.
У регіоні працює 95 пунктів щеплень та три центри масової вакцинації у Бобринці, Світловодську та Знам'янці. У Кропивницькому населення щеплять в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини №1, №2 та у пункті щеплень у селищі Гірниче.
Схема вакцинації проти коронавірусу
Зі слів Надії Оперчук, 5 серпня Міністерство охорони здоров'я спростило схеми вакцинації для населення проти коронавірусу. Тепер вони відповідають останнім світовим рекомендаціям щодо щеплень проти COVID-19.
Нині для більшості людей достатньо зробити одну вакцинацію проти коронавірусу. Людям з групи ризику треба проводити ревакцинацію через 6-12 місяців. Йдеться про:
- дорослих і дітей, які мають ослаблений імунітет, супутні чи важкі хронічні захворювання;
- вагітних;
- людей, старших за 60 років;
- дорослих і дітей, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції;
- представників професійної групи ризику (лікарі, вчителі, військові).
Також для лікарів та пацієнтів змінилось визначення етапів вакцинації. Первинною вакцинацією тепер вважається одне або два щеплення, всі наступні є ревакцинацією проти COVID-19. Потребу для ревакцинації визначає лікар.
Ті жителі області, які у попередні роки пройшли курс вакцинації з двох або трьох щеплень, зробили четверте або п'яте за рахунком бустерне щеплення, мають надалі можливість безоплатно ревакцинуватись. Для цього необхідно записатись до сімейного лікаря.