Перейти до основного змісту

Програма "Зроблено в Україні". Як її реалізовують на Кіровоградщині

Індустріальний парк (ілюстративне фото). Getty Images

У Кіровоградській області реалізовують проєкти всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні". Це програми кредитування, гранти для бізнесу, компенсація за купівлю сільгосптехніки українського виробництва, розвиток індустріальних парків. Платформа в Україні діє з січня 2024 року. Про результати на Кіровоградщині за вісім місяців розповіла на брифінгу директорка департаменту економічного розвитку та торгівлі ОВА Наталія Ревенко.

Економічна платформа "Зроблено в Україні" націлена на те, щоб змінити структуру економіки й наростити виробництво товарів із високою доданою вартістю, розповіла Наталія Ревенко.

"У світі немає прикладів успішних сировинних держав. Сировинність — це часто синонім бідності", — сказала Наталія Ревенко.

Програма "Доступні кредити 5-7-9%"

Програма пільгових кредитів "Доступні кредити 5-7-9" в Україні почала діяти на початку 2020 року. Сенс її у тому, що держава компенсує частину ринкової ставки кредиту, а підприємець платить лише 5, 7 або 9 відсотків річних.

У 2024 році на Кіровоградщині 797 господарств області отримали 2,6 мільярда гривень кредиту. Якщо врахувати усі кредитні програми, то йдеться про 4,1 мільярда гривень для 1171 виробника в регіоні. Кіровоградська область — один з лідерів в Україні за обсягом отриманих агропідприємствами кредитів. Це дає можливість вкладати гроші в сільське господарство.

Компенсація 25% грошей за купівлю української сільгосптехніки

Аграрії можуть придбати техніку українського виробництва й отримати за неї компенсацію 25% від вартості.

У 2024 році 63 сільськогосподарські підприємства області подали заявки на отримання часткової компенсації за 94 одиниці техніки та обладнання на суму 14,1 мільйона гривень. 28 підприємств вже отримали відшкодування на суму 4,1 мільйона гривень.

Програма "Шкільний автобус"

У 2024 році Кіровоградська область одержала субвенцію 10,2 мільйона гривень. У 2024 році мають придбати п’ять шкільних автобусів для шкіл Аджамської, Новоархангельської, Рівнянської, Суботцівської та Підвисоцької громад. Загальна сума — понад 16 мільйонів гривень. Різницю в грошах докладають громади на умовах спів фінансування.

"Власна справа"

Отримати грант може як той, хто лише планує відкрити перший бізнес, так і досвідчений підприємець. На Кіровоградщині такі гроші одержали 133 підприємці. Це проєкти у галузях переробної промисловості, сільського господарства, громадського харчування, торгівлі. Загальна сума — 31,7 мільйона гривень. Мають створити 251 нове робоче місце. З них є 36.

"Власна справа для ветеранів"

Це можливість для ветеранів, ветеранок, їхніх дружин і чоловіків отримати до одного мільйона гривень. Їх можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини, сплату оренди, послуги маркетингу та реклами, комерційної концесії, лізингу.

На Кіровоградщині такий грант отримали 21 підприємець на суму дев'ять мільйонів гривень. Це проєкти у галузях сільського господарства, переробної промисловості, швейної справи. Планують створити 37 нових робочих місць. З них 20 є.

Індустріальні парки

Це територія, яку виділяють для промислового розвитку. Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвиненою інфраструктурою і спільним контролем за виробництвом та впливом на довкілля.

В області наразі планують створити три індустріальні парки (два в місті Кропивницький: "Ростагропром", "Радій" та один — "Стан-Інвест" — у місті Олександрія). Ці проєкти включені до проєкту програми комплексного відновлення Кіровоградської області до 2027 року та внесені до Державної цифрової екосистеми управління відновленням (DREAM).

Офіс з підтримки бізнесу "Зроблено в Україні"

Перший офіс "Зроблено в Україні" на Кіровоградщині відкрили 20 серпня 2024 року на базі Кропивницької філії обласного центру зайнятості. Підприємці області тепер мають змогу отримувати в цих офісах актуальну інформацію про урядові та регіональні програми підтримки українських виробників та умови участі в них.

Також є плани відкрити офіси в містах Олександрія та Новоукраїнка. Там триває ремонт і облаштування приміщень, навчання персоналу.

"Національний кешбек"

В Україні розпочали проєкт "Національний кешбек". Він дозволить жителям Кіровоградщини отримувати 10% компенсації за придбання товарів українського виробництва. При цьому максимальна сума на місяць не повинна перевищувати три тисячі гривень. Також обов'язковою умовою є безготівкова оплата.

Участь всіх добровільна. Виробники й продавці приєднуються через "Дію". Покупці мають оформити віртуальну картку у своєму банківському мобільному застосунку або ж фізичну картку в банку, на якій держава перераховуватиме гроші.

Кешбек нараховується щоночі на віртуальний рахунок. Виплата проводиться до 20 числа наступного місяця однією сумою. Але знімати готівку не можна.

Ці гроші можна переказувати на комунальні послуги, медичні витрати, транспорт, мобільний зв'язок, спорт, кіно, заклади харчування або ж задонатити на потреби Сил оборони. Кешбек, який нарахують 2024 року, можна буде використати до 31 грудня 2025 року.

Топ дня

Вибір редакції