У Кропивницькому відбулась акція на підтримку зниклих безвісти та полонених українських військових. Рідні та друзі захисників пройшли від набережної Інгулу до площі Героїв Майдану, несучи плакати з написами "Поверніть зниклих безвісти", "Допоможіть знайти чоловіка" та "Безвісти зниклі – не значить забуті".
Мета ходи – привернути увагу містян, влади та світової спільноти до пошуку зниклих та повернення додому полонених, розповіла Суспільному її організаторка Римма Босько, яка приїхала в обласний центр з Новоукраїнського району Кіровоградщини.
"Цей статус (військовополоненого чи зниклого безвісти – ред.) – не вирок. Ми звертаємось до української влади, ми хочемо, аби почула нас світова спільнота, яка може посприяти обміну та поверненню наших військовополонених. Оскільки наші хлопці пішли не лише свій рідний дім і свою рідну сім’ю захищати, але й усіх українців".
За словами організаторки акції, її учасники хотіли б, аби більше людей долучались до акцій, підтримували рідних військових та поширювали інформацію про зниклих або полонених у соціальних мережах.
"Стосовно мого чоловіка, Боська Анатолія Вікторовича – в мене з лютого є офіційне підтвердження через міжнародний комітет Червоного Хреста, що він – у полоні вже десять місяців".
Додому тата чекає п’ятирічна учасниця акції Злата Босько.
"Поверніть мого тата з полону, щоб я його обійняла і поцілувала".
Учасниця акції Олена Бочарова приїхала з Новомиргорода Новоукраїнського району. Її чоловік Олександр пішов служити за контрактом у 2021 році, зник на Донецькому напрямку цьогоріч.
"Жодної інформації про нього немає. І не те, що її немає – ніхто не хоче її надавати. Не можу ні до кого достукатись".
Ольга Адаменко приїхала з сином на лікування у Кропивницький з міста Умань Черкаської області й вирішила долучитись до акції, бо її чоловіка вважають зниклим безвісти.
"Під Бахмутом (зник – ред.), у селі Верхівка, 20 лютого 2023 року. Ми хочемо добитися, щоб нас почули, щоб нам допомогли. Зверталась в частину, зверталась в Червоний Хрест, у координаційний штаб, але, на жаль… Продовжую пошуки, не важливо, що минуло півтора року – поки не знайду, не зупинюсь".
Від набережної річки Інгул учасники акції пройшли ходою до скверу у центрі міста. Біля скверу зупинились на 15 хвилини, потому продовжили рух до площі Героїв Майдану.
Тривала акція дві години. За підрахунками Суспільного, участь у ній взяли 25 людей. За словами Римми Босько, акцію проводитимуть раз на місяць.