Ілюстративне. Село у Кетрисанівській громаді. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому, Голованівському та Новоукраїнському районах Кіровоградської області перейменують п'ять сіл і селище. Проєкт Постанови про перейменування окремих населених пунктів, назви яких не відповідають стандартам державної мови, зареєстрував комітет Верховної ради 21 червня 2024 року.

Які села перейменують

У Голованівському районі:

  • село Надеждівка на село Надіївка.

У Новоукраїнському районі:

  • село Юр’ївка Ганнівської сільської територіальної громади на село Юріївка,
  • село Юр’ївка Добровеличківської громади на село Юріївка.

У Кропивницькому районі:

  • село Майське Кетрисанівської громади на село Гайок,
  • село Юр’ївка Кетрисанівської громади на село Юріївка,
  • селище Южне Кетрисанівської громади на селище Гаї.

Голова Кетрисанівської громади Віктор Поліщук розповів Суспільному, у цих трьох населених пунктах, які підпадають під дію закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії", майже немає жителів.

"У селі Майському дві людини приписані, в Южному — чотири, в Юр’ївці ніхто не проживає".

Заступник начальника відділу житлово-комунального господарства Кетрисанівської громади Олександр Бондаревський розповів, змінити правопис у назві села Юр’ївка на Юріївку було рекомендацією комісії з української мови. По селу Майське та селищу Южне опитували старостів та людей, які живуть на тих територіях.

Сказав, у громаді, крім трьох зазначених населених пунктів, які підлягають перейменуванню, є ще шість. Це села: Ударне, Трудолюбівка, Новосамара, Апрелівське, Апрелівка, Рощахівка.

"По Рощахівці проводили неодноразові громадські обговорення, але жителі категорично проти перейменування. Аргументують, що назва села ніяк не пов’язана з Росією та їхньою символікою. Мабуть, буде надавати рекомендації щодо зміни назви обласна адміністрація".

За словами голови громади, після того, як у громаді затвердять назви, сільська рада направить свої пропозиції до обласної ради. Потім рішення ухвалюватиме Верховна Рада України.