Одяг для військових: як кропивницькі швачки підлаштували виробництво до графіків відключень електрики

Ексклюзивно

У Кропивницькому до відключень електрики підлаштувалось швейне підприємство. Вони шиють одяг для військових. Частину замовлень виконують вдома, змінили графік роботи, підготували генератор. У Кіровоградській області, як і по всій Україні, з 14 травня "Укренерго" запровадило аварійні відключення електроенергії. У компанії пояснили це складною ситуацією в енергосистемі внаслідок постійних російських обстрілів.

Підприємниця Марія Величко розповіла Суспільному, одяг для військових шиють за індивідуальними замовленнями. Протягом майже місяця, відколи почали відключати електрику, підлаштовують виробництво до графіків.

"Кітель ми відшиваємо цілий робочий день. Якщо немає електрики, то два дні. Від електрики у нас залежать праска, швейні машинки. Багато замовлень на жіночу форму. Наприклад шиємо штани для вагітних захисниць".

За її словами, до відключення електроенергії, працювали з дев'ятої ранки до шостої вечора. Нині графік скоротили вдвічі.

"Складно, бо відключають світло через дві години. У нас виходить дві-чотири години робочого дня. Ми приходимо пізніше і йдемо раніше".

Розповіла, зарплата швачок залежить від кількості замовлень і від того, яку кількість замовлень вони відшиють.

"Оскільки у нас замовлення через соцмережі, відсутність електрики впливає на відсутність зв’язку. Нас менше бачать і замовлень менше".

Одяг шиють четверо працівниць. Швачки, які працюють не повний день, беруть замовлення додому.

Попри роботу генератора і витрати на пальне, Марія Величко сказала, ціну на форму не підвищуватиме. Зробить це лише, якщо збільшиться тариф на електроенергію. Нині він для підприємств 8 гривень 39 копійок за кіловат-годину.

Підприємниця Марія Величко.

"Кіровоградобленерго" самостійно не формує графіки відключень електроенергії в області. Це робить Національна енергетична компанія "Укренерго". Графіки можуть бути погодинні, можуть бути аварійні. Це залежить від дотримання лімітів споживання електрики, пояснила речниця підприємства Олена Данільченко.