У Кропивницькому неповнолітні порушники працюватимуть на громадських роботах

У Кропивницькому неповнолітніх, яких притягнули до адміністративної чи кримінальної відповідальності, залучатимуть до громадських робіт. Таке рішення ухвалив виконавчий комітет міської ради. Так планують втілити міжнародні стандарти правосуддя та сприяти соціалізації дітей. Таку ініціативу впроваджують у місті вперше.

Про це Суспільному розповіла заступниця начальника управління молоді та спорту міської ради Катерина Черкасська.

Визначили чотири комунальні заклади, де працюватимуть неповнолітні:

  • об’єднання дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання. Там їх долучатимуть виконання поточних ремонтів приміщень;
  • у міській централізованій бібліотечній системі діти сортуватимуть та ремонтуватимуть пошкоджені книги, займатимуться упорядкуванням книжкових фондів, допомагатимуть з веденням картотеки читачів, розподілятимуть літературу за напрямками, допомагатимуть в оформленні виставок, стендів та стелажів;
  • у меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого допомагатимуть у створенні ландшафтного дизайну зеленої частини музейної території;
  • роботу, що мають соціальну направленість, виконуватимуть у міському центрі обліку та тимчасового перебування бездомних людей.
"Прокуратура та центр пробації дуже наполягали на тому, щоб ми затвердили перелік робіт. Вони хотіли, щоб порушники доглядали за тваринами, працювали у будинку для літніх людей, плели маскувальні сітки для ЗСУ. Але у комунальній власності немає таких закладів та волонтерських організацій. Неповнолітні можуть працювати не більше двох годин на день. За ними буде закріплений відповідальний з тієї установи, куди їх направлять на роботу. Розподіляти дітей буде центр пробації. Якщо їм призначили покарання – громадські роботи, то вони повинні відпрацювати мінімум 30 годин".