Збирає та сушить рослини, передає волонтерам. Кропивничанка готує на фронт трав’яні чаї та варення

Ексклюзивно

Кропивничанка Лариса Докучіц готує на фронт трав’яні чаї та варення. Вона сама збирає рослини, сушить їх, далі передає у волонтерський центр. Нині сезон приготування трояндового варення.

Суспільному Лариса Докучіц розповіла, що займається цим третій рік.

"Сушимо волошку, гвоздику, липу, бузину, акацію, м'яту, мелісу, богульник з чебрецем – це все йде на чаї, які потім пакуються у волонтерському центрі "Разом ми сила". Лаванду маємо з минулого року, бо вона тільки починає квітнути. Усі трави та троянди вирощуємо у дворі".

Цього року жінка передала 30 кілограмів сухих чаїв – це на 300 пакунків чаю. Один розрахований на два літри води.

"Кожні три-чотири дні, як тільки завершується сушка, ми веземо на штаб. Зазвичай це пакет на 60 літрів".

Сушені трави на чай для ЗСУ.

Із пелюсток троянд Лариса Докучіц готує варення, які закриває у двохсотграмові баночки. Їх відправляють військовим, які на передовій.

Ці чаї та варення передали на Харківський і Донецький напрямки.

"Дуже зручно, коли є можливість смакувати трав'яними чаями, хоча ми здебільшого полюбляємо каву. Узяв дрібку – кинув – заварилось, посмакував. Це і душу заспокоює, і розум", – говорить військовий Сергій Коновалов.
Усі рослини жінка вирощує у своєму дворі.

Під час приготування варення головна санітарна лікарка Надія Оперчук радить дотримуватись таких правил, щоб запобігти харчовим отруєнням.

"Поверхні, обладнання, тара – все повинно бути вимитим та продезінфікованим. Варення, консервація розливається в стерильний посуд гарячим. Зберігати такі продукти потрібно в прохолодному місці, час від часу їх треба оглядати: чи немає ознак псування, чи не з’являється бульбашка, повітря. При приготування варення використовується цукор, який є добрим природним консервантом".

Лариса Докучіц говорить, сушитиме трави для військових до настання морозів.