На Кіровоградщині судили водія за спробу дати хабар патрульним

У Кіровоградській області жителя Новоукраїнської громади судили за те, що він хотів дати хабар патрульним поліцейським. Перед цим він їздив п’яним за кермом під час комендантської години.

Про це йдеться в Державному реєстрі судових рішень. Вирок винесли 4 червня 2024 року в Новоукраїнському районному суді.

Події відбулися 13 січня 2024 року. Того вечора троє поліцейських Новоукраїнського відділку патрулювали вулиці. Офіцери були в службовій машині. Вони помітили легковик "Opel Omega", який їхав у комендантську годину, й зупинили його. За кермом сидів нетверезий водій. Йому запропонували пройти огляд. Той відмовився.

Поліцейські сказали, що зараз складуть протокол за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення ("Кермування в стані сп'яніння або відмова від проходження відповідного огляду"). За це чоловікові загрожував би штраф 17 тисяч гривень із позбавленням права керування на 1 рік.

Після цього чоловік (поліцейські зафіксували, що це було о 23:10) запропонував їм 200 доларів в обмін на те, щоб його відпустили. Офіцери попередили його, що такий його вчинок — це вже кримінальна відповідальність.

Після цього водій хотів дати вже 400 доларів, а через кілька хвилин і 500 доларів. Коли поліцейські вкотре відмовилися, чоловік підійшов до їхньої машини, відчинив задні дверцята й поклав на сидіння 500 доларів (п’ять купюр по 100 доларів). Після цього поліцейські викликали вже слідчо-оперативну групу за номером "102".

Чоловіка судили за частиною 1 статті 369 Кримінального кодексу України, а саме: пропозиція службовій особі надати їй неправомірну вигоду.

Чоловік має базову середню освіту, не працює, не одружений, утриманців не має, військовозобов`язаний, раніше не судимий.

25 травня 2024 року прокурор Новоукраїнської окружної прокуратури й обвинувачений уклали угоду про визнання винуватості. Сторони узгодили покарання — штраф 17 тисяч гривень. Також чоловік має сплатити 3029 гривень 12 копійок судових витрат. П’ять стодоларових купюр, які водій намагався дати поліцейським, конфіскували на користь держави.

Вирок суду можна оскаржити упродовж 30 днів.