Економія електроенергії: у Світловодській громаді на Кіровоградщині вимикають вуличне освітлення

У Світловодській громаді Кіровоградської області вимикають вуличне освітлення у звʼязку з критичним станом української енергетики. У Кабміні вчора, 7 червня, видали розпорядження, яким заборонили використання кондиціонерів та зовнішнього освітлення будівель Кабміну. Який графік відключень електроенергії у Кіровоградській області 8 червня?

Про відключення вуличного освітлення у Світловодській громаді Суспільному розповів голова громади Андрій Маліцький.

За його словами, також виключатимуть кондиціонери в приміщеннях органів місцевого самоврядування. Такі дії, як вважає голова, допоможуть зменшити навантаження на систему та зекономити електроенергію.

Вуличне освітлення буде виключене до окремого розпорядження голови громади, яке буде ухвалене після повідомлень про стабілізацію енергосистеми.

Андрій Маліцький закликав жителів Світловодської громади бути обачними в темну пору доби та дотримуватись правил дорожнього руху.

Від 7 червня у Кабміні заборонили використання кондиціонерів та зовнішнього освітлення будівель Кабміну, міністерствам та усім центральним органам виконавчої влади, повідомив у своєму Telegram-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Ситуація в енергетиці складна. Ми працюємо над відновленням того, що можна швидко відновити. Над збільшенням імпорту електроенергії. Над розбудовою децентралізованої генерації. А також над зменшенням споживання".

Шмигаль закликав місцеве самоврядування та бізнес обмежити вуличне освітлення та парків, вивісок, реклами "там, де це є можливим".

8 червня на Кіровоградщині змінюються графіки погодинних відключень електроенергії:

▪️1 черга: 00:00 по 02:00; 23:00 по 24:00

▪️2 черга: 02:00 по 04:00

▪️3 черга: 04:00 по 05:00; 16:00 по 17:00

▪️4 черга: 17:00 по 19:00

▪️5 черга: 19:00 по 21:00

▪️6 черга: 21:00 по 23:00

Це інформація від речниці підприємства "Кіровоградобленерго" Олени Данільченко.

Дізнатися до якої черги відноситься ваша адреса, або ознайомитися з графіком ви зможете на офіційному сайті ПрАТ "Кіровоградобленерго".

Ситуація в українській енергосистемі погіршилася, сказав 4 червня в етері Суспільного голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. Причинами є:

  • остання масована ракетна атака Росії
  • зниження продуктивності сонячних електростанцій через хмарність
  • збільшення споживання електроенергії через потепління
  • планові ремонти на атомних електростанціях

Володимир Кудрицький прогнозує, що за таких обставин найближчим часом поліпшення ситуації очікувати не варто.

"Скільки у нас електроенергії, умовно кажучи, може виробитись й імпортуватися – стільки ми й розподіляємо між областями. І зміна цих лімітів можлива тільки у разі суттєвого відновлення пошкоджених енергоблоків або якщо суттєво знизиться споживання. Поки що ні того, ні того не очікується. Тому ситуація цього тижня буде складною. Єдине — на вихідних споживання впаде. Це завжди відбувається так, це сталий тренд. Тому на вихідних буде трохи легше".