До приїзду медиків людині можна врятувати життя. На Кіровоградщині переселенців вчать надавати домедичну допомогу

У Кіровоградській області влаштовують навчання з домедичної допомоги для переселенців. Тренінги безкоштовні, відвідати їх можуть всі охочі. Організовує їх громадська організація "Чистий аркуш".

Про це Суспільному розповів її представник Володимир Мільчак.

Заняття проводить тренерка з домедичної тактичної медицини Олена Кочнєва. Вона показувала переселенцям, які мешкають у міському соціальному гуртожитку, як робити серцево-легеневу реанімацію.

"Швидка допомога приїджає на виклик по нашому місту в межах десяти хвилин. Як виглядає симптом миттєвої смерті: людина розмовляє і перестає дихати. Якщо за п'ять хвилин ми не почнемо надавати меддопомогу, то в неї почнуть відбуватися незворотні процеси в корі головного мозку".
Учасниками тренінгу стали переселенці, які мешкають у Кропивницькому міському соціальному гуртожитку.

Зі слів тренерки, домедична допомога до приїзду медиків може врятувати людині життя.

"Якщо декілька людей вміють надавати серцево-легеневу реанімацію, то стан клінічної смерті може розтягуватися годинами. Я пройшла навчання від ЮНІСЕФ та міжнародної благодійної організації "Мальтійський хрест". Також в мене є сертифікат американської асоціації лікарів по тактичній медицині".

Лариса Чернишова – переселенка з міста Сєвєродонецьк Луганської області. Домедичній допомозі навчається вперше. Вважає, ці знання під час війни особливо потрібні.

"Для мене було цікаво побачити наживо, як допомагати, як захистити себе та не причинити шкоду здоров’ю людини. Мені дуже сподобалось навчання від спеціаліста, який це все доступно розповів та показав".

В гуртожитку проживають 69 переселенців з Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей, розповіла директорка Людмила Вознюк.

"Люди проживають у нас постійно, деякі вже третій рік. Останнім часом приїжджають переселенці з Херсонської області. Вікова категорія наших мешканців 60+. У нас бувають різні ситуації, коли треба надати першу допомогу, тому ми маємо це все знати".
Тренінг тривав півтори години, відвідали його 25 людей.

Представник громадської організації "Чистий аркуш" Володимир Мільчак говорить, для населення влаштовують тренінги не лише з домедичної допомоги.

"Також це і бізнес-тренінги, самопрезентації, підготовка резюме. Вікова категорія учасників наших занять – це люди, віком від 30 років. Тренінги абсолютно безкоштовні, долучитися до них можуть всі охочі як переселенці, так і жителі Кропивницького".

Тренінг з домедичної допомоги тривав півтори години, відвідали його 25 людей.