"Дзвін дитячих душ": у Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих під час війни з Росією дітей

У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих під час війни з Росією дітей. На Набережній річки Інгул на дерева розвішали дзвіночки. Їхній дзвін символізує дитячі голоси, які більше ніхто не почує.

Про це Суспільному розповіла заступниця голови Кіровоградської обладміністрації Катерина Колтунова.

Всеукраїнську акцію "Голоси дітей" започаткували у 2022 році.

"За час вторгнення Росії в Україні загинуло понад пів тисячі дітей. Я впевнена, що це ще не всі зафіксовані факти, адже на окупованих територіях дуже важко осягнути кількість постраждалих і кількість жертв", – говорить Катерина Колтунова.

Вшанувати пам'ять загиблих під час війни дітей, за підрахунками Суспільного, на набережну Інгулу прийшли півсотні місцевих жителів. Серед учасників акції – маріупольці, які після повномасштабного вторгнення Росії евакуювались у Кропивницький.

"Більшість загиблих дітей саме з Маріуполя, – розповіла Суспільному кураторка з питань культури центру "ЯМаріуполь" Олена Прохорова. – За офіційними даними це 92 дитини".

Наталія Хмілева місяць була в окупації. Два роки у Кропивницькому.

"Діти, які лишилася у Драмтеатрі в Маріуполі — це було безбожно вчинити так, де було написано "Діти". Їх там перебувало дуже багато: і малі, і крихітні. Просто скинути туди бомби, підірвати це все. Початок війни – це було найстрашніше, це починалося з Маріуполя".