На Кіровоградщині звільняють ув'язнених для служби в ЗСУ: суд розглянув понад 80 клопотань

У Ленінському районному суді у Кропивницькому розглянули 83 клопотання про умовно-дострокове звільнення засуджених для мобілізації на військову службу. Клопотання подають засуджений, який зголошується йти до війська, та адміністрація виправної колонії.

Про це Суспільному розповіла прокурорка окружної прокуратури Ірина Вареник.

Дострокове звільнення, згідно з законом про мобілізацію, заборонене ув’язненим за зґвалтування, корупцію та держзраду.

31-річному Вадиму у червні минулого року Світловодський суд виніс вирок – п'ять років ув’язнення за крадіжку. На засіданні він та представник виправної колонії Роман Зиков був онлайн. За словами Романа Зикова, Вадим відбув покарання один рік та чотири місяці. Засуджений підтвердив у суді, що має бажання служити.

Вадиму змінили покарання у вигляді позбавлення волі на умовно-дострокове на три роки та вісім місяців для служби у ЗСУ за контрактом.

До засідання суду засуджений має пройти військово-лікарську комісію, говорить суддя Олена Лук’янова. За її словами, Вадим визнаний придатним до військової служби.

Після рішення суду засудженого доправлять до центру комплектування під вартою.

Бажання долучитись до війська інші ув’язнені, які клопотали про умовно-дострокове звільнення, у суді пояснювали так:

Дмитро: "Хочу захищати свою країну, бути корисним чимось".
Владислав: "Мати одна лишилася, брат старший воює другий рік. Я один лишився. Багато і так в житті поганого зробив. А там – що буде, те буде".

Зі слів прокурорки Ірини Вареник, звільнені на службу засуджені матимуть усі пільги та права, які передбачені для військових.

Довідково: закон України, який доповнив Кримінальний Кодекс статтею 81-1 "Умовно-дострокове звільнення засуджених для проходження військової служби за контрактом" набув чинності 18 травня.