Кропивничанка Євгенія Чернявська стала чемпіонкою України зі скелелазіння серед студентів

Виступи Євгенії Чернявської у болдерингу (ліворуч) та лазінні на трудність (праворуч). Facebook/Кропивницький обласний альпіністський центр

Кропивничанка Євгенія Чернявська стала чемпіонкою України зі скелелазіння у двоборстві, вигравши золото у болдерингу та срібло у лазінні на трудність.

Про це Суспільному розповів тренер спортсменки Микола Побережець.

Змагання зі швидкості, трудності та двоборства відбулися у Кременчуці на Полтавщині й зібрали 43 спортсменів, які представляли десять закладів вищої освіти з п'яти регіонів України. Учасниками змагань з болдерингу, які на початку квітня відбулися у Києві, стали 32 спортсменів з 12 закладів вищої освіти шести областей.

Євгенія Чернявська стала кращою в болдерингу та показала другий результат у лазінні на трудність, поступившись золотом представниці Харківщини, сказав тренер. Такі результати дозволили вибороти золото у двоборстві. Крім того, Євгенія показала п'ятий результат у швидкості.

Срібло у двоборстві виборола друга представниця Кіровоградщини на чемпіонаті, кропивничанка Олександра Калмикова. За словами Миколи Побережця, її результати: п'яте місце у лазінні на трудність та сьомі місця у болдерингу й швидкості.

"Олександра — студентка третього курсу факультету фізичного виховання Центральноукраїнського державного університету імені Винниченка, Євгенія — його випускниця, а нині вона здобуває другу освіту, медичну, у Миколаєві".
Євгенія Чернявська, Микола Побережець та Олександра Калмикова (ліворуч) та вступ Олександри Калмикової у лазінні на трудність у Кременчуці (праворуч). Facebook/Кропивницький обласний альпіністський центр

За інформацією Миколи Побережця, Євгенія та Олександра були єдиними представницями Кіровоградщини на першості країни, та їхні результати дозволили збірній Кіровоградщини стати другою у командному заліку з двоборства. Перше місце — у збірної Дніпропетровщини, третє — у команди Полтавської області.

Про види змагань

Лазіння на трудність передбачає подолання маршруту зі страховкою за допомогою мотузки та відтяжок, які прикріплені до заздалегідь встановлених гаків. Мета — подолати маршрут, не навантажуючи мотузку або точки страховки.

Мета лазіння на швидкість — піднятися до кінця траси за мінімальний час, використовуючи верхню страховку.

Болдеринг — різновид скелелазіння на невисоких скельних утвореннях або штучних стендах без мотузки та страхувальної системи.