В Олександрівській громаді на Кіровоградщині облаштували третій гуртожиток для переселенців

У селі Бовтишка облаштували третій в Олександрівській громаді Кіровоградської області соціальний гуртожиток для переселенців. Розрахований він на 35 людей. Суспільне дізнавалось, кому пропонують житло.

Голова громади Олександр Безпечний розповів Суспільному, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в громаду переїхали 1700 переселенців. Вони живуть у гуртожитках, винаймають житло або оселилися у родичів. Третій гуртожиток, з його слів, вирішили облаштувати на випадок чергової хвилі переселенців.

"Ми бачили, що йде до того, що за можливого переселення тимчасово переміщених осіб до нас звертатимуться, щоб ми розмістили. Всі роботи – силами апарату селищної ради, тобто нашими спеціалістами, не будівельниками".

Проживання для переселенців у гуртожитку буде безплатним, житло пропонуватимуть евакуйованим з областей, де тривають бойові дії, сказав голова громади.

Соціальний гуртожиток облаштовували в частині будівлі сільської школи, яку не використовують через зменшення кількості школярів, сказала секретарка Олександрівської селищної ради Тетяна Половенко. За її словами, ремонтували й облаштовували гуртожиток за гроші благодійників.

"Із селищного бюджету ми гроші не залучали. Це гуманітарні гроші, зібрані під час ярмарків, просили допомоги у фермерів, депутатів. Всі відгукувались, допомагали нам. На будівельні матеріали витратили понад 200 тисяч. Решту нам допомагали громадські організації".

Для 35 людей облаштували десять кімнат з меблями. На спільній кухні – набори посуду, електричні плити для приготування їжі, холодильники. Є дві обладнаних душові кімнати, показала секретарка селищної ради.

"Забезпечені гарячою та холодною водою, є туалети, пральні машини".
Для переселенців облаштували десять кімнат, спільну кухню, душові.

Серед тих, хто допомагав ремонтувати приміщення – працівник селищної ради Олександр Гутник. З його слів, ремонт розпочали у вересні 2023 року.

"Заїхали сюди 4 вересня на ремонтні роботи. Щомісяця, по можливості, здавали гроші – хто скільки може, купували матеріали й робили. Тисячі три (гривень – ред.) поклав, якщо не рахувати праці й інструментів. Це наш обов’язок – прихистити людей, в яких лихо".

Тетяна Животова з Торецька Донецької області у Бовтишці живе з жовтня 2022 року. Вважає, що умови в гуртожитку гарні.

"І помитися, і попрати. Якщо нічого немає, то тут дуже гарно, мені сподобалося".