В Олександрії на Кіровоградщині до Дня міста випустили поштову марку

Марка Дмитро Чижевський. Олександрійська міська рада

У місті Олександрія Кіровоградської області до Дня міста випустили обмежений тираж першої олександрійської марки — 250 штук. Вартість комплекту з 9 марок – 1000 гривень.

Про це Суспільному розповіла заступниця Олександрійського міського голови Ірина Чемерис.

За її словами, гроші від продажу марки направлять на купівлю засобів радіоелектронної боротьби та автомобіль для олександрійських бійців.

"Поштова марка присвячена 130-річчю з дня народження славіста, філософа, лінгвіста, науковця Дмитра Чижевського. Макет розробив заслужений художник України Олександр Охапкін".

Купити марку можна в Олександрії:

  • на вулиці Ярмаркова, 59 (Координаційний центр волонтерів),
  • на вулиці Перспективна, 14 (міський музейний центр імені Худякової).

На марці зображений Дмитро Чижевський, Гайдельберзька університетська бібліотека у Німеччині, Карлів міст у Чехії та Олександрійський театр, розповів Олександр Охапкін.

"Від музею та міської влади отримав доручення до ювілею Чижевського розробити макет марки. Фотографія, яку я вибрав найбільш підходить, щоб показати велич цієї людини, найбільш виражає його внутрішній світ. Він опікувався українською фольклористикою, звертався і до іконопису, тому на задньому плані вирізьблені орнаменти української ікони — це відгук минуло та сучасного. Три будівлі, які зображені на марці — це там де він народився, жив, творив, писав свої праці".

Сказав, це не перша марку яку розробив на замовлення. Перша була "Різдво" у 2022 році, у 2023 — "Служба безпеки України".

Керівниця Кіровоградської дирекції Укрпошти Тетяна Капустіна розповіла, що це не загальноукраїнський випуск.

"Це саме марка, яку випустила Олександрія на честь Дмитра Чижевського. Але вона має такі самі властивості, як і звичайна марка. За її допомогою можна пересилати прості й рекомендовані листи. У відділеннях "Укрпошти" цієї марки немає. Ми її тільки виготовляємо, як філателістичну продукцію".

Дмитро Чижевський — український енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, лінгвіст, дослідник української й слов'янської літератур. Народився у 1894 році в місті Олександрія і там жив до 1914 року.