Кіровоградщина: коли діятимуть графіки відключення електрики 23 травня

Кіровоградщина: коли діятимуть графіки відключення електрики 23 травня. УНІАН

У Кіровоградській області графіки відключення електроенергії діятимуть 23 травня з 19:00 до 01:00 24 травня.

Про це Суспільному розповіла речниця обласного енергопостачального підприємства Олена Данільченко.

Дізнатися до якої черги відноситься ваша адреса та ознайомитися з графіком, можна на офіційному сайті "Кіровоградобленерго".

У Telegram-каналі "Укренерго" повідомили, що у всіх регіонах України протягом доби 23 травня діятимуть погодинні відключення електрики для промисловості та побутових споживачів.

Графіки погодинних відключень можуть застосовувати при перевищенні визначених лімітів для кожної області. Напередодні диспетчерський центр "Укренерго" доводить їх до кожного обленерго.

Якщо регіон споживає в межах доведеного ліміту, знеструмлення споживачів можуть не застосовуватись. Якщо ліміт перевищено – електрику вимикають за опублікованим обленерго графіком.

Зі слів речниці обласного енергопостачального підприємства Олени Данільченко, дізнатися до якої черги відноситься ваша адреса, ознайомитися з графіком можна на офіційному сайті "Кіровоградобленерго". На 12:00 інформацію щодо запровадження графіків відключення електрики від "Укренерго" не отримували.

Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цього не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, особливо в години максимального споживання. Тому диспетчерський центр "Укренерго" вимушений застосовувати обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.

23 травня аварійна допомога з трьох країн Європи застосовується також і в денні години – з 09:00 до 17:00. Напередодні електроенергію постачали в Україну з 00:00 до 01:00 та з 21:00 до 22:00 з енергосистем Румунії, Польщі, Словаччини. Також, на запит оператора енергосистеми Польщі, Україна з 11:00 до 16:00 приймала надлишки електроенергії.

На ранок в Україні було знеструмлено 418 населених пунктів. Через бойові дії у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській та Харківській областях.