На Кіровоградщині замість гармати на в'їзді у селище Новгородка встановили тризуб

На в'їзді у селище Новгородка встановили тризуб. Новгородківська селищна рада

На в'їзді селища Новгородка Кіровоградської області з'явився новий символ – тризуб. Триметровий герб України встановили на місці гармати, яка стояла там з 1980 року.

Про це Суспільному розповів голова Новгородківської громади Олександр Сириця.

Демонтаж гармати та встановлення тризуба здійснили відповідно до закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Про демонтаж пам’ятного знаку ухвалили рішення під час сесії Новгородківської селищної ради 4 квітня 2024 року, сказав голова громади.

"Ідея замінити гармату на тризуб виникла під час обговорення з громадою, тризуб здобув найбільшу підтримку. Це символ нашої держави, символ єднання та стійкості."
На в'їзді у селище Новгородка встановили тризуб. Новгородківська селищна рада

Встановлений тризуб заввишки три метри та майже два метри завширшки. До нього підвели освітлення. З обох боків тризуба встановлені прапори України. Його виготовили та встановили працівники комунального підприємства громади. Скільки витрати грошей, голова громади відмовився називати.

"Встановлення тризуба стало ще одним кроком на шляху декомунізації Новгородки. Ми хочемо жити в вільній та незалежній Україні, і ця нова символіка нашого селища є підтвердженням цього прагнення. Мимо нас багато проїздить військових і саме цим знаком ми хочемо їх підтримати, їх бойовий дух, показати що ми з вами".

Жителька селища Оксана Пастушенко вважає, встановлення тризуба це патріотично.

"Мені дуже подобається, як виглядає новий символ нашого селища. Це нагадує нам про нашу історію та про те, за що ми зараз боремося".