На Кіровоградщині тиждень хлоруватимуть воду. Який графік

На Кіровоградщині тиждень хлоруватимуть воду. Який графік. Pexels.com

У Кіровоградській області з 26 травня по 2 червня хлоруватимуть воду.

Про це Суспільному розповів керівник обласного водопостачального підприємства "Дніпро-Кіровоград" Микола Романюк.

За його інформацією, проводитимуть гіперхлорування магістрального районного водоводу "Дніпро-Кіровоград" і тих мереж населених пунктів, які обслуговують.

Вода з підвищеним вмістом хлору в міські мережі надходитиме за таким графіком:

Графік хлорування води на Кіровоградщині.

Що радять споживачам

До початку хлорування – зробити необхідний запас питної води. У день гіперхлорування – відкрити кран та спустити воду до появи запаху хлору, це забезпечить ефективну дезінфекцію внутрішньобудинкових мереж. Після промивки мереж може бути тимчасове погіршення якості питної води: темний колір, іржа. У такому випадку треба спускати воду поки вона не стане прозорою та без запаху хлору. У разі наявності будь-якого фільтра на період комплексної дезінфекції його необхідно зняти. Вода з підвищеним вмістом хлору буде придатна лише для технічних потреб.

Для чого хлорують воду

На Кіровоградщині воду хлорують щороку навесні. Зі слів Миколи Романюка, воду підприємство "Дніпро-Кіровоград" бере з Кременчуцького водосховища. Звідти вона надходить на очисні споруди, де її очищують (відстоюють, фільтрують, освітлюють та знезаражують рідким хлором). Далі очищена вода, яка відповідає нормативним вимогам, через магістральний трубопровід, а потім міськими мережами надходить до жителів Світловодська, Олександрії, Знам’янки та Кропивницького.

Однак внаслідок вторинного забрудненняЗ часом на стінках трубопроводів формується осад та біоплівка, яка поступово мінералізується і її частинки відриваються від поверхні трубопроводу та потрапляють у потік водогінної води. Це сприяє розвитку мікроорганізмів. Щоб цього уникнути підприємство раз на рік перед початком літа очищуємо мережі. якість питної води може погіршуватися.