Меланома: у кропивницькому онкоцентрі безплатно видаляють небезпечні родимки

В обласному онкологічному центрі, що у Кропивницькому, безплатно роблять операції з видалення меланоми. Про це вирішили нагадати під час місячника обізнаності про рак шкіри. Він проходить у травні.

Розповів Суспільному хірург-онколог Михайло Гришко.

"Меланома — це злоякісне утворення шкіри, друге в Україні серед онкологічних захворювань".

За даними лікаря, 2023 року меланому виявили у 99 жителів Кіровоградщини, з початку 2024-го – у 33. Їх всіх прооперували.

Агресивність меланоми полягає у тому, що вона може давати метастази у легені, печінку, шлунок, головний мозок та серце, сказав хірург. Операції з видалення меланоми в онкоцентрі роблять безплатно, якщо є направлення від сімейного лікаря.

"Пацієнт приходить до нас, ми йому надаємо безплатні послуги, а потім це все компенсує держава. Операції проходять по програмі державних фінансових гарантій від Національної служби здоров’я".

Михайло Гришко радить звертати увагу на розмір, забарвлення, зміни в структурі шкірного покриву, щоб не пропустити початок перетворення родимки в злоякісне новоутворення, і не перебувати на сонці протягом тривалого часу.

61-річний Володимир переніс операцію з видалення меланоми. Розповів, не знав, що родимка може загрожувати здоров'ю.

"Уже зараз з'ясувалось, що це проблема. З'явилася пляма роки два тому. З пів року як вона почала рости. Відчуття, що чухається. Через нашу недбалість до себе ми інколи не звертаємо увагу на такі речі".

Зі слів лікаря, пацієнт помітив швидкий ріст новоутворення на спині.

"Утворення було без виразкування, тому цитологічного дослідження ми не проводили, щоб не травмувати й не спровокувати ризик метастазування. Запідозрили злоякісне утворення та провели хірургічне лікування".