Допомога жінкам, які постраждали від насильства. У Кропивницькому відкрили соціально-психологічний центр

У Кропивницькому відкрили центр соціально-психологічної допомоги жінкам, які постраждали від насилля. Це місце, де жінка зможе отримати психологічну, соціальну та юридичну допомогу впродовж дня. За потреби, її поселять у притулок цілодобового перебування. Всі послуги для відвідувачів безплатні.

Про це розповіла Суспільному директорка департаменту соціальної політики Кропивницької міськради Юлія Вовк.

Сказала, це комунальний заклад. Денний центр соціально-психологічної допомоги відкрили на базі центру запобігання та протидії насильству, який запрацював у серпні 2022 року.

"Витратили чотири мільйони 943 тисячі 356 гривень. Замінили вікна, двері, зробили перепланування, індивідуальне опалення та виконали роботи щодо облаштування приміщення".

За даними Юлії Вовк, у денному центрі є місце для проведення занять, дитячий куточок, кабінет для індивідуального психологічного консультування, кімната гігієни та кухня. Загальна площа — 110 квадратних метрів. Гроші на утримання центру виділяють з бюджету Кропивницької міської громади. У 2024 році - це понад п'ять мільйонів гривень.

Денний центр соціально-психологічної допомоги.

Знає, що таке домашнє насильство 47-річна Людмила із Кропивницького. Розповіла, кривдник – чоловік. Жінка попросила не називати її прізвище.

"Ображав нецензурними словами, грубими, це було образливо, ми прожили разом 21 рік і я не заслужила на це, а коли підняв руку, то взагалі".
Відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги.

Психологиня центру Ольга Коротнюк пояснила, є чотири форми насильства. Саме розповсюджене психологічне.

"Це коли жінку ображають і вона думає, що так і повинно бути, бо вони співзалежні і вважають, що щось не так зробили. Економічне, коли забирають заробітну плату, не дають матеріальну допомогу, забирають продукти, документи. Фізичне, коли вже піднімають руку та сексуальне насильство".
Кімната гігієни у центрі соціально-психологічної допомоги.

Таких центрів, як відкрили в Кропивницькому, в Україні 67, розповів представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Массімо Діана.

"Фонд надавав комплексну допомогу на всіх етапах розробки цієї системи послуг, починаючи від інфраструктурних питань від самого початку, переходячи до питань устаткування, питання самих локацій, підготовки персоналу, розбудови можливостей і спроможностей надавати ці послуги. Ми допомагали розробляти протоколи, яким чином спілкуватися із жертвами насильства і фактично клієнтською базою цих центрів, як поводитися в складних випадках".

Одночасно в центрі зможуть перебувати 30 людей. Працює він з 8:00 до 17:00 за адресою: вулиця Шатила, 12.

Звернутися за допомогою можна за номерами телефонів: 063-216-90-82 та 063-216-87-35.