"У межах допустимих рівнів". У Кропивницькому триває дослідження якості повітря після пожежі на підприємстві "Хімрезерв"

Працівниці центру контролю та профілактики хвороб досліджують якість повітря на площі Героїв Майдану у Кропивницькому, 7 травня 2024 року. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому працівники центру контролю та профілактики хвороб другий день досліджують якість повітря. Причина — пожежа на лакофарбовому підприємстві "Хімрезерв", яка сталась 6 травня. На 9:30 7 травня вміст шкідливих речовин в повітрі — в межах допустимих рівнів.

Про це у своєму телеграм-каналі написав начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович.

"Зранку виконували заміри проб на вміст вуглекислого газу, азоту діоксиду, метану, вуглеводнів нафти, формальдегіду, ангідриду сірчистого. Висновок спеціалістів — вміст вищевказаних речовин в межах допустимих рівнів. Фахівці проводитимуть дослідження повітря і надалі".

Що відомо про пожежу й перше дослідження якості повітря

На підприємстві горіли ємності з рідинами на території резервуарного парку та будівля, площа якої — 200 квадратних метрів, розповіла Суспільному речниця служби з надзвичайних ситуацій в регіону Оксана Мачак. Повідомлення про пожежу отримали о 13:25, загасили вогонь о 15:40, до гасіння залучили 40 рятувальників та 11 пожежних машин.

Внаслідок пожежі загинув чоловік. Ще один працівник отримав опіки рук, та від госпіталізації відмовився.

О 17:00 6 травня були відомі перші результати дослідження якості повітря на території підприємства та за його межами, розповіла Суспільному головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук. З її слів, вміст вуглекислого газу, азоту діоксиду, метану, вуглеводнів нафти, сажі, пилу, формальдегіду, ангідриду сірчистого був у межах допустимих рівнів.