Військовим потрібна підтримка, волонтерам – допомога: на Кіровоградщині відбулась акція "Підтримай свого захисника"

У Малій Висці на Кіровоградщині відбулась акція "Підтримай свого захисника". На центральній площі плели маскувальні сітки, фасували харчі на фронт, збирали гроші для військових. Організували зібрання, щоб нагадати: війна триває, військовим потрібна підтримка, а волонтерським організаціям, які її надають, допомога.

Про це Суспільному розповіла співініціаторка акції координаторка групи "Волонтери Маловисківщини" Ірина Кудря.

Потреба у маскувальних сітках у ЗСУ є постійно, сказала керівниця волонтерської групи "Ветерани Маловисківщини" Євдокія Мамедова. З початку повномасштабного російського вторгнення на замовлення військових сплели 330 сіток різних розмірів. Це робили 25 учасників громадської організації.

"Ветерани різного віку, – каже керівниця організації. – Ми працюємо без перерви, та того, що ми виробляємо, недостатньо. Ми б хотіли, щоб до нас долучилися більше людей, які допоможуть своєю працею, щоб врятувати життя нашим воїнам".

Зі слів учасника бойових дій Сергія Гордієнка, маскувальні сітки на передовій потрібні щодня.

"Це питання життя і смерті. Арткомплекси накривали, машини із боєкомплектом і продовольством, в обов’язковому порядку окопи, бліндажі, тому що дрони постійно в повітрі. Удар – і згоріло, тобто кожний божий день треба сітка".
Діти малюють для ЗСУ. Мала Виска, 6 травня 2024 року. Суспільне Кропивницький

Маловищанка Лариса Приписна про плетіння сіток на площі дізналась з соцмереж.

"Прийшла допомогти, щоб скоріше настала перемога, що ми були всі вільні, наші міста і села, щоб територія була вся наша українська".

Долучились до плетіння сіток сто людей, зробили чотири вироби та зібрали сім тисяч гривень, розповіла Ірина Кудря.

До акції "Підтримай свого захисника" у Малій Висці долучились сто людей. Суспільне Кропивницький

Маскувальні сітки надішлють Донецькому прикордонному загону, який воює на Харківщині та 121 бригаді. Гроші витратять на систему подовження дронів для 54 бригади, яка орієнтовно коштує 25 тисяч гривень.