Перейти до основного змісту

Черги у сервісному центрі: у Кропивницькому збільшилась кількість людей, які хочуть перереєструвати машини

У Кропивницькому збільшилась кількість людей, які хочуть перереєструвати свої машини. Через це у сервісному центрі утворились черги. Клієнтів побільшало після ухвалення проєкту закону про мобілізацію. Протягом квітня мають на 224 перереєстрації автомобілів більше, ніж торік за цей місяць. Закон про мобілізацію набуває чинності з 18 травня цього року. Один з пунктів стосується вилучення автомобілів.

Про це розповів Суспільному працівник обласного сервісного центру МВС Сергій Воскобойник.

Збільшення попиту на послугу перереєстрації машин Сергій Воскобойник пов’язує зі змінами у законопроєкті про мобілізацію. Згідно з ним, транспортні засоби можуть вилучати для потреб ЗСУ. За день надають 115 послуг з перереєстрації. Процедура триває близько години. Вартість — 755 гривень без заміни номерного знаку і 1105 — з заміною.

Сказав, протягом квітня 2023 року на території Кіровоградської області перереєстрували на нового власника 2357 транспортних засобів. У 2024 році протягом квітня — 2581. Це на 224 більше.

В обласному сервісному центрі МВС о 10 ранку була черга на перереєстрацію машин. За підрахунками Суспільного, 20 людей.

Кропивничанка Марія Чипіга розповіла, у родині дві машини, обидві зареєстровані на чоловіка.

"У зв’язку з новим законом прийшли на перереєстрацію, я не можу без машини, у нас двоє діток, мені треба возити їх до школи, а чоловікові на роботу треба їздити".

У родині Альони Конаєвої також дві машини.

"Вирішили переоформити одну машину. Чим скоріше, тим краще. Переживаємо дуже, тому що вони не так легко нам даються".

Законопроєкт про мобілізацію і проходження військової служби Верховна рада ухвалила 11 квітня, за тиждень його підписав президент України. У статті 6, про військово-транспортний обов’язок зазначено:

"Порядок виконання військово-транспортного обов’язку, норми безоплатного залучення, вилучення та примусового відчуження транспортних засобів і техніки на період мобілізації та у воєнний час визначаються Кабінетом міністрів України. Не підлягає передачі ЗСУ, іншим військовим формуванням транспортний засіб, що належить на праві власності громадянину, у разі відсутності у нього права власності на інші транспортні засоби".

Юрист Роман Попов пояснив, згідно з законом можуть вилучити другий або третій транспортний засіб, який зареєстрований на одну людину.

"Однак даний транспортний засіб може бути вилучений виключно на підставі розпорядження голови військової адміністрації, тобто побоювання людей про те, що поліцейські будуть зупиняти на вулицях і забирати машини, вони не виправдовуються текстом даного законопроєкту".

Уточнив, транспортний засіб можуть вилучити у використання виключно в оборонних цілях і у межах адміністративно-територіальної одиниці – це Кіровоградська область.

Законопроєкт передбачає повернення транспортних засобів власнику протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації. Порядок компенсації шкоди, завданої транспортним засобам внаслідок їх залучення під час мобілізації, визначається Кабінетом міністрів України, сказав юрист.

"Раджу всім власникам транспортних засобів, зробити експертну оцінку реальної ринкової вартості машини, що забезпечить компенсацію з боку держави у майбутньому".

Представниця обласного територіального центру комплектування Катерина Гевель сказала Суспільному, що зміни до закону про мобілізацію вони коментуватимуть 18 травня, коли закон набере чинності.

Топ дня
Вибір редакції