З 1 травня водії Кіровоградщини повинні їздити з увімкненими фарами цілий рік

З 1 травня водії Кіровоградщини повинні їздити з увімкненими фарами цілий рік. Ілюстративне фото: Pyxabay

З 1 травня водії Кіровоградщини повинні вмикати ближнє світло фар або денні ходові вогні поза населеними пунктами цілий рік. Це – зміни до Правил дорожнього руху, які запровадив Кабмін постановою від 20 жовтня минулого року.

Про це Суспільному розповів речник патрульної поліції регіону Дмитро Поперешняк. За його інформацією, раніше подібна вимога існувала лише з 1 жовтня до 1 травня.

Основна мета таких змін до ПДР — це зменшення аварійності на дорогах та запобігання загибелі і травмуванню людей у ДТП.

Перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький написав у своєму Telegram-каналі, що світло фар — це додаткова пасивна безпека руху і це підтверджують європейські дослідження. Згідно з European Commission "Daytime running light", застосування денних ходових фар зменшує кількість багатосторонніх денних аварій на автомобілях приблизно на 5–15 %. Крім цього, збільшує видимість транспорту на дорозі, що робить його помітнішим для інших водіїв.

За інформацією Дмитра Поперешняка, за порушення цієї норми передбачений штраф — від 425 до 510 гривень.

Торік на засіданні 20 жовтня Уряд України вніс кілька змін до Правил дорожнього руху. Зокрема, відтепер вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар поза населеними пунктами водії повинні незалежно від часу доби та пори року. Раніше в Україні таке правило діяло в період осінньо-зимового сезону.

Також забороняється перевозити дітей зростом менш як 150 сантиметрів без використання утримувальних систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки. Раніше цей показник росту дітей становив 145 сантиметрів. Забороняється перевозити дітей такого зросту на задньому сидінні мотоцикла та мопеда.