Збирали кров для онкохворих та військових. У Кропивницькому відбулась виїзна донація

Збирали кров для онкохворих дітей та обласного онкоцентру, а також для військових. Надія Дольникова

У креативному просторі "KOWO" Кропивницького влаштували виїзну донацію. Збирали кров для онкохворих та військових. Організувала збір крові громадська організація "ДонорUA". Забір проводила бригада обласної станції переливання крові.

Про це розповіла Суспільному кураторка організації Надія Дольникова.

У креативному просторі "KOWO" Кропивницького влаштували виїзну донацію. Надія Дольникова

Збір крові провели в рамках акції "Розквітай". Вона була започаткована 14 червня 2023 року у день донора. Закінчується цьогоріч 14 червня. В рамках цієї акції торік проводили відкриті донації в торговельному центрі, сказала кураторка.

Під час акції 27 квітня зареєструвалися понад пів сотні людей, прийшли 44. Працювали з 9:30 до 13:30.

"Це пов’язано з тривогою, яка тривала у місті, коли проходила акція".

Донори, які прийшли здати кров, від партнерів акції отримали подарунки: сертифікати на продукти та відвідування дитячого розважального центру, білети у кінотеатр,

Донори, які прийшли здати кров, від партнерів акції отримали подарунки. Надія Дольникова

Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років, яка немає медичних протипоказань та інфекційних недуг, розповіла Суспільному керівниця станції переливання крові Тамара Русначенко.

"Інформували людей про акцію через соцмержі і на сайті станції переливання крові. Потреба у крові усіх груп є постійно".

Сказала, перед тим, як потрапити на забір крові, донорів обстежують на гепатит В, С, ВІЛ та сифіліс. Також визначають рівень гемоглобіну. Кров можна здавати кожні два місяці. За один раз — 450 мілілітрів.

"Якщо людина виявила бажання стати донором, вона повинна підготуватися до цього, вживати більшу кількість рідини, за 48 годин не пити алкоголь, за добу дотримуватися дієти. Не їсти жирного, смаженого та молочної продукції. Не можуть бути донорами люди, які після операції, треба, щоб минуло не менше пів року, після татуювання та пірсингів. Також люди з простудними та хронічними хворюваннями".