На кропивницьких кладовищах наводять лад перед поминальними днями

У Кропивницькому кладовища готують до поминальних днів: збирають листя, подрібнюють гілля, вивозять сміття, кількість якого збільшилась, коли містяни почали прибирати на могилах у родичів.

Лад на цвинтарях міста наводять працівники комунального підприємства "Ритуальна служба", розповів Суспільному завідувач кладовищ Василь Павленко.

Щоб встигнути вивезти все до поминального тижня, з його слів, винайматимуть додаткові вантажівки. Нині залучили трактор з причепом, вантажівку та 16 працівників.

Лелеківське кладовище у Кропивницькому

Площа кладовища – майже 40 гектарів, там є десять контейнерів для сміття. Працівники "Ритуальної служби збирали відходи, які обабіч доріг лишили відвідувачі.

"Проблема не в контейнерах, а в менталітеті – люди не дуже добросовісні, вони до контейнера не виносять, вони виносять де ближче. Коли сміття виносять обабіч дороги – це нормально, бо ми технікою можемо під’їхати й завантажити. Проблема – коли люди кидають сміття між могилами, на неприбрані могили".
Лелеківське кладовище у Кропивницькому.

Далекосхідне кладовище у Кропивницькому

Площа цвинтаря – майже 100 гектарів. Там, щоб не вивозити гілки, використовують подрібнювач. Його "Ритуальна служба" купила за 220 тисяч гривень, сказав завідувач кладовищ.

"Вона нам трошки спростить прибирання сміття на кладовищах, бо кладовища заросли – дуже багато гілок, які на звалище не приймають".
На Далекосхідному кладовищі, щоб не вивозити гілки, використовують подрібнювач.

Цьогоріч, з його слів, на кладовищі встановили чотири контейнери-бункери. Мають ще 15.

"Дехто каже, щоб ми встановили більше контейнерів, а деякі просять прибрати той чи інший, щоб не стояв біля могили. Я не знаю куди їх діти, я ж не можу на руках їх носить".
Далекосхідне кладовище у Кропивницькому.

Зі слів завідувача кладовищ, винаймати додаткові дві вантажівки та навантажувач почнуть за два тижні до поминальних днів, аби встигнути вивезти сміття. Нині, за його підрахунками, щодня з дев’яти міських цвинтарів вивозять п’ять тонн сміття. Це чотири вантажівки. За два тижні планують вивозити удесятеро більше.

Що про прибирання на кладовищах кажуть кропивничани

Світлана Курбанова вважає, що прибирати на кладовищах мають частіше, а не перед поминальними днями.

"Прибирається дуже погано (Лелеківське кладовище – ред.). Треба більше контейнерів, щоб люди туди клали своє сміття".

Ольга Колісніченко позитивно відгукується про роботу підприємства, яке доглядає за Лелеківським кладовищем.

"І дорогу розрівняли, і сміття повивозили. Нічого погано не можу сказати. Купка є (сміття – ред.), на купку все – он і сміттєвоз їде. Не може за кожною людиною машина приїхати, сміттєві ці контейнери стоять не заповнені".

Кропивничанка Людмила, яка прибрала на могилі родички на Далекосхідному цвинтарі, сказала що зібране сміття завжди виносить у встановлений там контейнер.

"Контейнер стоїть, місце завжди там є. Вивозять постійно. Коли ми приїжджаємо, завжди сухо й чисто. Коли треба, допомагають".

Поминальні дні у Кропивницькому розпочнуться з 11 травня.