На Кіровоградщини оголосили про найвищий рівень пожежної небезпеки в лісах

У лісах Кіровоградщини спостерігається надзвичайна пожежна небезпека. Facebook "Ліси України"

У лісах Кіровоградської області оголосили про найвищий, п'ятого класу, рівень пожежної небезпеки. Через це існує висока ймовірність виникнення пожеж. Особливо це стосується хвойних насаджень.

Про це Суспільному розповіла фахівчиня зі зв’язків із громадськістю та пресою Центрального лісового офісу Тетяна Будько. За її інформацією, нині ліси Кіровоградщини патрулюють 32 рейдові бригади.

Щоб запобігати загорянням, жителі регіону повинні дотримуватись правил пожежної безпеки. Зокрема, не відвідувати ліси, не розводити багаття, окрім спеціально відведених зон. Крім цього, не палити у місцях, де є сухостій, не спалювати залишки сухої рослинності на лісових землях та інших ділянках, що з ними межують.

За даними фахівчині, 90% випадків займань стаються через людську недбалість. З початку цього року на Кіровоградщині лісових пожеж не було.

Про випадки загоряння лісівники Кіровоградщини просять повідомляти за телефоном 101.

За даними Українського гідрометеорологічного центру, пожежна небезпека на території регіону зберігатиметься до неділі, 14 квітня.

Штрафи за порушення пожежної безпеки у лісах

За порушення пожежної безпеки у лісах передбачена адміністративна відповідальність. Для населення штраф складає від 1530 до 4590 тисяч гривень. Для посадовців – від 4590 гривень до 15300.

Зокрема, за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, для населення штраф складає від 4590 до 15300 гривень. Для посадовців – від 10710 до 30600 гривень.

Самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає штраф для населення – від 3060 до 6120 гривень. Для посадовців від 15300 до 21420 гривень.

Такі самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, передбачають штрафи для населення від 6120 до 12240 гривень, для посадовців від 21420 до 30600 гривень.

Окрім цього, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом передбачена кримінальна відповідальність за статтею 245.

Карається штрафом від 91800 тисяч гривень до 153 000 або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

За даними Тетяни Будько, окрім штрафів за порушення правил пожежної безпеки, винуватцеві доведеться відшкодувати збитки, завдані державі внаслідок загоряння.

Під час воєнного стану у Кіровоградській області заборонили полювати та відвідувати ліси. Розпорядження діє з кінця березня 2022 року. Заборона не поширюється на військових, поліцейських, рятувальників та лісівників.