У Кропивницькому школяр з аутизмом провів майстерклас для молоді з інвалідністю

У Кропивницькому дванадцятирічний школяр з аутизмом Максим Бровченко провів майстерклас для молоді з інвалідністю. Хлопець малює і продає картини, а гроші передає на ЗСУ. Школяр є автором книги про світ очима людей з аутизмом "Планета "А". Максим родом з Бердянська. Після окупації міста російськими військовими переїхав з рідними у Запоріжжя.

Про це Суспільному розповіла мама школяра Оксана Бровченко.

Максим у Кропивницький привіз свої картини. Сказав, що його улюблена тема космос, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну з’явилися роботи про війну. Малювати почав чотири роки тому, відтоді створив 320 картин.

У Кропивницький Максим привіз свої картини.

На заняття до учня прийшли 12 людей. Це учасники громадської організації "Серце матері". Максим вчив їх малювати губкою.

"Коли я малюю, я ніколи не знаю, що малюю. В мене є картина про обстріл Харкова. На одній із картин я символізую те, що не всі, на жаль, повернуться до дому, є картина "Волонтери", ще є картина "Надія".

Сказав, одну зі своїх картин "Волонтери" хоче передати Сергію Притулі.

Мама школяра розповіла Суспільному, як дізналась, що в сина аутизм.

"Коли Максу було пів року, були перші дзвоники, ближче до року я вже була впевнена, а в 3 роки я вже не сумнівалась, ми поїхали до Києва і там підтвердили аутизм".

Вважає, аутизм не вирок, а інше сприйняття світу.

"Особливо в молодшому віці для аутистів потрібна підтримка, а дорослим прийняття цього, що вони є, що такі ж люди, і мають такі самі права, але трошки відрізняються, конструкцією мозку".

Психолог і дефектолог громадської організації "Серце матері" Любов Грицай розповіла, аутизм це не хвороба, це стан розвитку головного мозку.

"Вони можуть бути дуже талановиті, можуть малювати, складати пазли, вчити вірші, можуть навіть працювати, але в них є порушення комунікації".

Максима Бровченка запросили, щоб він надихнув кропивницьку молодь з інвалідністю на творчість і досягнення мрій, сказав Сергій Горбаньов. Він організував приїзд хлопця в рамках проєкту "Піхота.UA" військові дітям. Його суть у тому, що ветерани та військові підтримують дітей загиблих побратимів, сиріт, з інвалідністю, дітей — переселенців.

"Показати, що попри свої хвороби, свої особливості, можливо досягти, стати відомим, можливо творити і будувати".

Майстерклас тривав пів години.