Читають з акторами п'єси. У кропивницькому театрі реабілітують військових

У Кропивницькому військових залучають до репетицій у театрі та виступів. Це такий вид реабілітації після поранення та травмування. Разом з акторами вони читають п’єси.

Про це Суспільному розповіла координаторка проєкту Олена Горбунова.

Військові, які проходять реабілітацію у кропивницькому театрі – учасники проєкту "Мистецтво лікує". Разом з акторами вони читають твір Марка Кропивницького "Дай серцю волю, заведе в неволю". Військові вчать тексти, тренують дикцію, силу голосу, відпрацьовують жестикуляцію.

Нині акторів-військових – четверо. Ярослав лікується після поранення у Бахмуті, коли в бойову машину прилетіла протитанкова ракета. Після реабілітації планує повернутись на службу. Говорить, такі репетиції допомагають йому відволіктись від думок про війну.

"Я після поранення лежав у шпиталі. Театр – це своєрідна реабілітація людини, це спілкування, це цікаво".

У театрі військові разом з акторами читають п'єси. Фото: Суспільне Кропинвицький

Акторка Олена Табак допомагає військовим зрозуміти їхніх персонажів.

“Перше читання було тривожним і щемливим, бо ми намагались зрозуміти, як хлопці до цього поставляться. Але коли ми взяли п’єси в руки, то побачили, як їх захопив цей процес".

Сергій Шевченко травму отримав під час аварії. Вважає, поряд з фізичною реабілітацією важлива психологічна.

Раніше я соромився, що перебуваю в інвалідному візку, нікуди не виїжджав. Але не треба на це звертати увагу, потрібно розвиватися"

Психологиня Ганна Колєва говорить, військовим вважлива підтримка суспільства, а під час відновлення після поранень – позитивні емоції.

“Реабілітація у театрі – це діяльність, яка дозволяє мозку здобувати новий, приємний досвід. Такий, якого ще не було, і це безумовно покращує психоемоційний стан військових. Другий аспект – це соціальна комунікація під час репетицій, нові знайомства".

За словами координаторки, після репетицій театралізоване читання п’єси презентують глядачам. Замість сценічних костюмів, військові будуть у формі, аби глядачі розуміли, що перед ними не професійні актори. Проєкт продовжуватимуть доки у цьому буде потреба.