У Кропивницькому з'явиться Центр з реабілітації військових та цивільних

У Кропивницькому на базі однієї з лікарень міста з'явиться Центр з реабілітації військових та цивільних. Планується, що це буде госпіталь на понад 100 ліжок, з операційним блоком, хірургічним, травматологічним, неврологічним, терапевтичним, фізіотерапевтичним відділеннями, лабораторією і сучасною діагностикою. Ремонт роблять за гроші з міського бюджету, планують закінчити до кінця цього року.

Після ремонту центр оснастять необхідним обладнанням, сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, який взяв шефство над лікарнею. Нині формують список необхідного обладнання для діагностики та реабілітації після поранень та захворювань, щоб сформувати замовлення для закупівель. "Обладнання медичне, воно не купується, як харчові продукти. Сьогодні замовив, і воно приїхало. Тому для нас зараз чітка задача визначити перелік обладнання і яким воно повинно бути".

Нині в лікарні замінили системи водо-, електро- і теплопостачання, утеплили стіни, перепланували внутрішні приміщення, почали оздоблювальні роботи, розповів працівник підрядної організації "Кабекслайн" Олександр Русінов. Поки виконали 30% запланованих робіт.

Роботи ведуться повільніше, ніж передбачалось, через нестачу працівників, говорить Русінов: "Дуже багато спеціалістів пішли захищати нашу країну, наразі працюють до 25 років, молоді спеціалісти, яких треба вчить. Збільшився час виконання робіт. Там, де мають працювати п'ять людей, наразі працює один".

Ремонт виконують за гроші з міського бюджету. Розпочали його у 2022 році, розповів начальник управління капітального будівництва міськради Сергій Білокінь.

"Проєкт реалізується за кошти територіальної громади міста Кропивницького. Початкова вартість була в районі 153 мільйонів гривень. На кінець минулого року освоєно близько 50,5 мільйонів гривень — утеплено стіни, виконана повністю заміна опалення, в будівлі тепло і ми можемо виконувати внутрішні роботи. Ми проводимо ще додаткове коригування проєкту, немає ще експертизи, це буде в районі 200 мільйонів".

З міркувань безпеки назву лікарні не називаємо.