Тариф збитковий. Підприємству "Дніпро-Кіровоград" на 2024 рік потрібні 200 мільйонів додаткового фінансування

. Квартирний лічильник для води. Фото: Уніан (ілюстративне)

Згідно з фінансовим планом підприємства "Дніпро-Кіровоград", яке забезпечує водою 400 тисяч жителів Кіровоградської області, на 2024 рік йому потрібно 200 мільйонів гривень додаткового фінансування, щоб компенсувати збитковість тарифу.

Керівник комунального підприємства "Дніпро-Кіровоград" Микола Романюк під час брифінгу розповів, що додаткові гроші витратять на погашення кредиту Світового банку, купівлю реагентів та оплату електроенергії. В планах також оновлення автомобільного парку підприємства.

"За нашими розрахунками, щоб покрити наші витрати, тариф на водопостачання й водовідведення має становити понад 80 гривень за кубометр".

Зі слів Миколи Романюка, 2023 року тариф переглядали двічі, але не змінили. Він становить 45 гривень 97 копійок (25,21 гривні – за постачання води й 20,76 гривні за водовідведення).

"Нині діє тариф 2021 року. А реагенти, електроенергія, паливно-мастильні й інші матеріали відтоді здорожчали. ВІдповідно, чинний тариф на 70% покриває витрати підприємства на водопостачання і на 90% – витрати на водовідведення. Це призводить до збитків".

На що витрачали додаткове фінансування 2023 року

2023 року додаткове фінансування підприємству надали місцеві ради Кропивницького, Знам’янки, Смоліного та Кіровоградська обласна рада, сказав його керівник.

"Їх фінансова підтримка здебільшого пішла на погашення кредиту Світового банку за 2022 рік та перше півріччя 2023-го. Заборгованість за кредит нині складає 104 мільйони гривень. Але реконструкція об’єктів підприємства за гроші Світового банку триває – три з дев’яти завершили, три – на стадії завершення, решту плануємо завершити до червня 2024 року".

Зі слів Миколи Романюка, каналізаційні споруди, реконструкцію яких завершили на 90%, працюють у ручному режимі, стоки, які скидають в річку Інгул, відповідають гранично допустимим екологічним показникам, економія електроенергії 2023 року відносно 2022-го сягнула 50 мільйонів гривень – це майже один кіловат.

"В Олександрії мережі замінили на суму мільйон гривень. Завдяки допомозі ЮНІСЕФ та Міжнародної організації з міграції замінили частину мереж у Кропивницькому й Знам’янці. На реконструкцію трьох колекторів у Кропивницькому – вулиці Херсонська, Братиславська та Героїв України – виділили майже 200 мільйонів гривень. Замінять чотири кілометри мереж, де почастішали обвали й засмічення".