У Кропивницькому розглядають докази у справі про продаж машин, ввезених як гуманітарна допомога

У Кіровському суді Кропивницького розглядають докази у кримінальній справі двох киян – Наталії Якименко та Юрія Романенка. Їх підозрюють у продажі автомобілів, що ввозилися в Україну безкоштовно як гуманітарна допомога. Обвинувачувані своєї провини не визнають.

У суді слухають телефонні розмови, що є доказами у справі. Телефони підозрюваних прослуховували відповідно до ухвали апеляційного суду, сказав прокурор Сергій Ожог.

Він розповів, з 3 січня 2023 року з Романенком домовились про купівлю трьох автомобілів, завезених в Україну, як гуманітарна допомога на суму 16 500 американських доларів: "При цьому Романенко попросив скинути передоплату у сумі 40 500 гривень на банківську картку, яка належить Наталії Якименко, дев’ятьма платежами".

Юрій Романенко визнав: на записі – його голос. Своєї провини не визнає, оскільки ремонт машин – це його основна робота, дзвінки йому вважає провокацією.

"Це я з ним спілкуюсь. Ми знайомі з літа. В мене питання: чому він написав заяву тільки 7 грудня? У мене є припущення, що він у змові з поліцією та СБУ".

Прокурор надав запис розмови Наталії Якименко з Юрієм Романенком.

Романенко: "Я йому сказав 4200. Він сказав, що йому підходить по Santa Fe. А по Pathfinder, я по цінах взагалі не орієнтуюсь".

Якименко: "Ну дивись, це шість тисяч, менше немає, 6500. Якщо гуртом, то за 6000. Їдьте робіть розмитнення машини. Кажу, машина безкоштовно дісталася, як гумдопомога на ЗСУ. Я машину не продаю, чому я маю її розмитнювати?".

Наталія Якименко, сказала, така розмова була, проте це були лише її емоції. Своєї винуватості не визнає.

"Я проїхала дві тисячі кілометрів, з завантаженими гуманітарними вантажами усередині машини. У мене був конфлікт з польською стороною, бо я стала в такс-фрі (повернення ПДВ). Я заїжджаю в Україну, і в серцях сказала митнику, що взагалі не знаю, що в тих ящиках".

На наступному засіданні за місяць суд продовжить досліджувати докази.

У разі доведення провини, підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від п'яти до семи років.