Майже місяць без тепла. Чому у Світловодську на Кіровоградщині не опалюють багатоповерхівку

Ексклюзивно

Мешканці 30 квартир у дев’ятиповерхівці у місті Світловодськ Олександрійського району Кіровоградської області майже місяць живуть без тепла. Голова ОСББ не підписує гарантійний лист від постачальника тепла про те, що відповідальність за внутрішньобудинкові мережі він бере на себе.

До опалювального сезону внутрішні мережі будинку готові, але акту готовності від підприємства "Світловодськпобут" не отримали, розповів голова об’єднання співвласників багатоквартирного будинку "Маяк-2016" Віктор Мельніченко. Усього у багатоповерхівці 70 квартир.

Підготувавши внутрішньобудинкові мережі до опалювального сезону запросили інспектора для перевірки.

"Подали документ в тепломережу. Запросили інспектора, додали три акти готовності будинку до опалювального сезону. Реєстрація – 14.08.2023 року. Інспектор прийшов, перевірив, ми очікували підписаного акту. Начальник теплоінспекції сказала, що до нашого будинку чи до мене претензії щодо технічної частини відсутні".

Та опалювальний сезон у їхньому будинку, зі слів голови ОСББ, не почався. Він звернувся до теплопостачального підприємства. Отримав пропозицію підписати гарантійний лист про те, що відповідальність за внутрішньобудинкові мережі він бере на себе.

Тобто, наскільки я розумію, теплова організація "Світловодськпобут" відповідальність за свої негаразди хоче покласти на управителів будинків".

Термометр у квартирі члена ОСББ "Маяк-2016" Миколи Герасименка, на момент зйомок, показував вісім градусів тепла. Батареї опалення – холодні.

"Штани теплі. Сорочка тепла. І халат. Щоб було тепліше".

Поки в будинку немає опалення, у спальні Микола Герасименко вмикає електричний обігрівач. Спить в одязі.

Віктор Мельніченко з гарантійним листом, який відмовився підписувати. Фото: Суспільне Кропивницький

Чому багатоповерхівка ОСББ "Маяк-2016" не опалюється

Опалювальний сезон у Світловодську почався 9 листопада.

Чому без тепла мешканці будинку ОСББ "Маяк-2016", телефоном пояснив керівник підприємства "Світловодськпобут" Сергій Московський.

"Проблем по цьому будинку – маса. Минулого року цей будинок зупинив котельню №2, коли було сім градусів морозу. Цього року я ризикувати не хочу. І про це голові ОСББ відомо. У нього є два варіанти – або він готує будинок протягом літа, або, якщо не підготував, він пише гарантійного листа, що всі проблеми, пов’язані з опаленням його будинку, лягають безпосередньо на голову ОСББ і самих мешканців. Це законний варіант згідно із правилами підготовки до опалювального сезону".

За інформацією Сергія Московського, решта голів світловодських ОСББ, які не підготували будинки до опалювального сезону, підписали гарантійні листи й отримують теплову енергію. Які саме проблеми має будинок, директор підприємства-теплопостачальника не пояснив.

Позиція міської влади Світловодська

Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Максим Ільченко вважає нонсенсом, коли технічно готовий до опалювального сезону будинок не отримує теплоносій.

"У голови ОСББ є підписаний договір про розмежування зон відповідальності (це зовнішня стіна будинку – ред.). І теплогенеруюча компанія має надати йому теплоносій. Вона ніяк не аргументує тим, що він не готовий, змушуючи його підписати гарантійний лист. Так, він (Віктор Мельніченко – ред.) – єдиний у місті, хто не підписав його. Бо так сталось, що змусили. Обґрунтування – чому досі не хоче надавати йому теплоносій – у "Світловодськпобуті" не надали. Управління житлово-комунального господарства звернулись до підприємства, відповідь очікуємо".

За словами заступника міського голови, впливати на роботу приватного підприємства не можуть.

"Це підприємство повністю є комерційним. Це не тільки котельні, а й тепломережа, яка під землею розташована. Усе є власністю комерційного підприємства. Вплинути міська влада взагалі не може на комерційне підприємство. Звертатись з листами – так, звертатись до ліцензіата – облдепартаменту ЖКГ – так. Вони мають більше впливу ніж ми".

Що про централізоване опалення у Світловодську кажуть в обласній адміністрації

Хто в цій ситуації відповідальний за опалення в будинку, пояснила директорка профільного обласного департаменту Ольга Довжук. З її слів, обов’язок ОСББ – готувати будинок до опалювального сезону в міжопалювальний період.

"Цей будинок – один з перших по трасі другої котельні. І дуже часто виникає ситуація, що підключення цього будинку до опалення призводить до відключення котельні. Тобто, падає тиск у мережі, котельня зупиняється. Через це керівник підприємства неодноразово пропонував, разом з міською радою, створити робочу групу, обстежити повністю цей будинок, і після того, як будуть підписані всі документи, він згоден подати тепло. Але конструктиву з боку голови ОСББ з цього питання немає".

Чому голова ОСББ не підписує гарантійний лист

Голова ОСББ сказав, що мешканці не давали йому права підписувати гарантійний лист. Вважає, що у цій ситуації їм має допомогти місцева влада.

Мешканка будинку Олександра Скриль вважає, що змушуючи підписати гарантійний лист, "Світловодськпобут" хоче зняти з себе відповідальність.

"У тепломережі щоразу на дзвінок відповідають по-різному. Раз кажуть – не подали документів з будинку, другий раз говорять, що внутрішньобудинкові мережі ваші не готові, втретє говорять, що ви повинні там підписати якийсь папірець. Вони нас спонукають на те, щоб ми зобов’язались не скаржитись на них".