Шахрайська схема закупки зернових. Псевдопідприємець з Кіровоградщини ошукав 11 фермерів з трьох областей

. Фото: Прокуратура у Кіровоградській області

Раніше судимий уродженець Олександрійського району Кіровоградської області, за участі трьох жителів Київщини заволоділи врожаєм аграріїв на понад сім мільйонів гривень.

Про це розповіла речниця прокуратури в Кіровоградській області Наталія Алексєєнко.

За даними слідства, чоловіки ввели в оману керівників фермерських господарств з Кіровоградської, Полтавської та Черкаської областей та привласнили понад 1100 тонн врожаю зернових.

"Обвинувачені налагодили шахрайську схему скупки зернових, при цьому досить переконливо видавали себе за впливових підприємців-аграріїв", — сказала Наталія Алексєєнко.

У шахрайській схемі одні відповідали за комунікацію, інші — за логістику та за швидке розв'язання організаційних питань: як то оренда складських приміщень чи пошук вантажівок-зерновозів.

У соцмережах чоловіки розміщували оголошення про викуп сільгосппродукції, доволі швидко домовлялися, обговорювали на привабливих для місцевих фермерів умовах оплату та її строки. Вивозячи зерно, давали аграріям невеликий авансовий платіж за продукцію. А згодом відстрочували розрахунок та зникали. Учасники групи ошукали одинадцять фермерів та заволоділи збіжжям кукурудзи та сої на суму понад сім мільйонів гривень. Чоловіків судитимуть за статтею: "Шахрайство". Якщо провину доведуть, їм загрожує до 12 років позбавлення волі.