Відмовилися від лінійок. Яким був День знань на Кіровоградщині та як учні вчитимуться далі

Учні кропивницького ліцею. Фото: Суспільне Кропивницький

У школах Кіровоградщини у День знань відмовились від лінійок, щоб не збирати разом велику кількість людей. Учнів з початком навчального року вітали онлайн або організували свято очно для першокласників та випускників. Про це розповів Суспільному заступник директора обласного департаменту освіти Володимир Таборанський. У День знань дякували військовим за захист і говорили про ментальне здоров’я.

У школах Кіровоградщини цього року навчатимуться 95 тисяч учнів, 7800 з них — першокласники. Їх на 260 менше, якщо порівнювати з минулим роком. Усім громадам рекомендували не проводити святкових лінійок, а працювати в невеликих колективах або класах. При цьому закони про освіту надають закладам автономію в цьому питанні, уточнив Володимир Таборанський. 15% шкіл Кіровоградщини вітали учнів з Днем знань дистанційно. Решта — очно для перших і 11-их класів.

Щодо навчання, то з 437 шкіл 310 розпочнуть його очно. В інших 127 буде змішана форма. Як організовуватимуть уроки упродовж року, залежатиме від безпекової ситуації.

На Кіровоградщині в частині шкіл очно перший урок провели для перших і одинадцятих класів. Фото: Суспільне Кропивницький

Очно 1 вересня відзначили у шести з 38 кропивницьких шкіл, розповіла начальниця міського управління освіти Лариса Костенко. Цього року Міністерство освіти запропонувало декілька тем для першого уроку. Його можна було присвятити вшануванню захисників або ж поговорити про ментальне здоров’я.

"Всі уроки по ментальному здоров’ю "Як ти?" проходили в дистанційному форматі. Також були уроки пам’яті – вшанування наших захисників. Якщо рік тому у батьків було багато пересторог, то на сьогодні створені умови, що батьки довіряють нашим закладам, і більше дітей, батьків зголосилися ходити очно".

У кропивницькому ліцеї День знань очно відзначали перші та одинадцяті класи, решта були онлайн. Для учнів влаштували руханки та концерт. Учителі та діти дякували українським військовим за захист.

Діти в кропивницькому ліцеї співають гімн України. Фото: Суспільне Кропивницький

Кіра Михальська та Анна Копиця цього року закінчують школу. Обидві хочуть на уроки ходити в ліцей. Передусім, щоб спілкуватись з однокласниками та вчителями.

"Цей рік буде важчим, оскільки у наступному році вже вступ. Це одинадцятий клас, і є дуже багато моментів, спогадів, які ми будемо дуже довго згадувати", — каже Кіра.
"По-перше, очікую перемоги. Від навчання нічого не очікую. Хотілось би отримати гарні оцінки для атестата, скласти іспити та вступити в інститут", — розповіла Анна.

У ліцеї очно зібрали учнів перших і одинадцятих класів. Для решти школярів 1 вересня відбулося дистанційно. Фото: Суспільне Кропивницький

Родина Ангеліни Калініченко через війну залишила свій дім у Донецькій області, у Краматорському районі. У перший клас привели сина Тимура.

"Ми всі дуже хвилюємося, так само як і він. Ми самі ВПО і з нетерпінням чекаємо миру. Щоб скоріше повернутися додому і піти до своєї школи".

У ліцеї початкові класи навчатимуться у першу зміну очно, говорить директорка Надія Кравченко.

"Це літо було присвячене тому, щоб збільшити кількість місць в сховищі. Нам це вдалося. Якщо минулого року у нас було 150 місць, то на сьогодні у сховищі ми можемо помістити 350 дітей, педагогів і працівників школи. На жаль, стовідсотково очну форму нам не вдалося організувати, тому що у цьому році ми очікуємо понад 1050 дітей. Ми їх розподілили так, щоб вони вчилися у першу і другу половину дня, а деякі діти ще будуть навчатися по чисельнику і знаменнику".

У кропивницькій гімназії дітей з 1 вересня вітали онлайн. Фото: Суспільне Кропивницький

У кропивницькій гімназії дітей 1 вересня не було. З Днем знань учнів вітали онлайн. За словами вчительки Марини Скобелевої, так триває другий рік.

"Тому що у нас війна, і ми всі намагаємось дбати про безпеку наших учнів. З першими та четвертими класами ми провели вікторину патріотичного спрямування. З понеділка ми виходимо на очне навчання в одну зміну. Раптом тривога, всі спускаємось в укриття".
Урок онлайн у кропивницькій гімназії. Фото: Суспільне Кропивницький

Валентина Забеділіна — бабуся учня восьмого класу цієї школи.

"Я вважаю, правильно зараз зробили, щоб не було скупчення, ніяких інцидентів. Звісно, дітям хотілося сьогодні всім зустрітися. Особливо дівчаткам — свої сукні показати. Ясно, що буде ходити до школи, тому що очне навчання дуже багато дає. Тому що якщо онлайн, то бабуся сидить з ремінцем. Бо крутиться, знаєте".