У громаді на Кіровоградщині відкрили мурал на честь Збройних сил України

Доповнено
. У селищі Олександрівка створили стінопис на честь Збройних сил України. Фото: Суспільне Кропивницький

У центрі селища Олександрівка Кропивницького району Кіровоградської області відкрили мурал на честь Збройних сил України. Це спільний проєкт громадської організації "Справедливість – наш вибір" та художника-переселенця з Харкова Олександра Брітцева. Про це Суспільному розповів голова ГО Володимир Ковтун.

Зі слів Олександра Брітцева, на муралі зображений воїн української армії з позивним "Ведмідь", який воює у Збройних силах України з 2014 року. "До мене звернулася громадська організація "Справедливість – наш вибір" з пропозицією створити стінопис на честь ЗСУ. Щодо тематики ми радились з Музеєм мистецтв з Кропивницького і дійшли думки, що це має бути образ воїна, образ героя, який нині захищає нашу Україну від російських військ".

На відкриття муралу прийшли тисячу жителів Олександрівки. Фото: Суспільне Кропивницький

Художник працював над муралом п'ять днів. Малюнок має висоту 10 метрів і ширину п’ять. Ним прикрасили стіну дитячо-юнацької спортивної школи. Під час створення стінопису Олександр Брітцев познайомився з військовим, якого зображав.

"Коли я малював мурал, до мене приїхав цей боєць. Це простий, максимально відкритий, дуже наповнений життям хлопець. В той же час він виснажений та втомлений фізично, але наповнений духовно. Під час зустрічі ми спілкувалися не лише про малюнок, а й говорили про історію України. Якби ми не познайомилися, я думаю, що образ сповна не був би відкритий. Готовий результат він ще не бачив".

Зі слів Володимира Ковтуна, на відкриття муралу прийшли тисячу людей. Біля стінопису виставили інсталяцію – російський бронеавтомобіль "Тигр", який українські військові підбили торік у жовтні на Лиманському напрямку Донецької області. Його орієнтовна вартість – 6 мільйонів доларів.

Російський бронеавтомобіль "Тигр", який українські військові підбили торік у жовтні на Лиманському напрямку Донецької області. Фото: Суспільне Кропивницький

На честь відкриття муралу український гурт Kozak System влаштував благодійний концерт. Під час заходу збирали грошей на підтримку армії.

На честь відкриття муралу український гурт Kozak System влаштував благодійний концерт. Фото: Суспільне Кропивницький

Художник Олександр Брітцев – переселенець. До 2014 року жив у Донецьку, потім у Харкові. У 2022 році переїхав у село Бірки біля Олександрівки. Торік він створив у Кропивницькому два мурали. Літом на фасаді будівлі управління Державної податкової служби намалював стінопис "Україна – це свобода".

У жовтні, до 140-річчя створення першого українського професійного театру, створив стінопис "Корифей Марко".