У Кропивницькому художники створюють портрети найяскравіших образів з вистав місцевого театру

Актори театру імені Марка Кропивницького позують для художників. Фото: Суспільне Кропивницький

Актори театру імені Марка Кропивницького позують кропивницьким художникам в образах героїв спектаклів, які грають на сцені. Акція має назву “Вражаючі образи”. Цими портретами планують прикрасити стіни театру, розповів Суспільному його керівник В'ячеслав Вандрашек.

Актори відібрали десять найяскравіших образів зі спектаклів з репертуару театру. Серед них Наталка-Полтавка, чорт з "Сорочинської Ярмарки", Проня Прокопівна з вистави "За двома зайцями", Ханума.

Актори театру імені Кропивницького позують художникам в костюмах спектаклів. Фото: Суспільне Кропивницький

Фото: Суспільне Кропивницький

За словами В'ячеслава Вандрашека, в архівах театру немає фотографій та відео вистав. Тому вирішили таким чином їх зафіксувати.

"Ідея виникла після того, як ми зробили ремонт у службовій частині, стіни пофарбували. Вони гарні, але пусті. І ми вирішили, що там мають бути не фотографії наших акторів, а саме мальовані портрети".

Фото: Суспільне Кропивницький

До акції залучили 12 місцевих художників, розповіла заступниця директора музею мистецтв Ганна Осіпова. "Це буде певний виклик для художників, не всі працюють маслом, деякі працюють олівцем, є графіки та живописці, тому буде цікавіше бачити результати".

Фото: Суспільне Кропивницький

Актор театру Володимир Відаш грає роль князя Вано в виставі "Ханума". Каже, донині портрету свого не мав, тому підтримав ідею. Пише портрет Ольга Краснопольська.

"Тут є можливість написати не просто портрет, а ще й самовиразитися при цьому. Побачити своє бачення образу. Я сподіваюся, що князь Вано на це бачення не образиться".

Актор театру Володимир Відаш грає роль князя Вано в виставі "Ханума". Фото: Суспільне Кропивницький

Портрети покажуть за місяць на Facebook-сторінці театру імені Кропивницького.