Перейти до основного змісту

"Знайомимо з предметами, цінними для всієї України". У Кропивницьому ініціювали музейний проєкт

Завідувачка відділу природи обласного краєзнавчого музею у Кропивницькому Вікторія Слюсаренко. Фото: Суспільне Кропивницький

В обласному краєзнавчому музеї, що у Кропивницькому, ініціювали проєкт "Історія одного експоната". Мета – популяризувати музей та його колекцію, розповідаючи про предмети, цінні не тільки для регіону, а й для всієї України, розповіла завідувачка відділу природи музею Вікторія Слюсаренко. такий спосіб популяризують музей та колекцію. Суспільне дізнавалось, які саме експонати обирають для проєкту.

В рамках проєкту на сайті музею та у соціальних мережах знайомлять з найцікавішими предметами колекції, які можна побачити відвідавши заклад. У відділі природи, зі слів Вікторії Слюсаренко, експонують близько тисячі предметів.

Розпочали проєкт з розповіді про лазурит: "Це напівдорогоцінний камінь, з якого виготовляють прикраси та блакитну й синю фарби. Його використовують для оздоблення намиста, сережок, жіночих підвісок".

Лазурит. Фото: Суспільне Кропивницький

За словами завідувачки відділу, найбільш відомий в Україні виріб, виготовлений з використанням лазуриту – гербова печатка Президента України, прикрашена лазуритовою кулею. Виготовив печатку київський ювелір Михайло Чебурахін.

Печатка президента України. Фото з фондів музею

Другий предмет проєкту – фрагмент золотоносної кварцової руди.

Фрагмент золотоносної кварцової руди. Фото: Суспільне Кропивницький

"Цільовий пошук золота в Україні й, зокрема, в нашому регіоні розпочався у 1980-х роках. Тоді були зареєстровані два родовища на території регіону – Клинцівське та Юр’ївське", – сказала Вікторія Слюсаренко.

Фрагмент мапи родовищ корисних копалин Кіровоградщини. Фото: Суспільне Кропивницький

За інформацією завідувачки відділу природи, 1992 року в Кіровоградській області відбувся перший в Україні показовий конкурс з видобутку золота. Після цього, сказала, в області і країні розпочався "золотий бум". Видобуток на території Кіровоградщини тривав до 1997 року: "Цінність цієї золотоносної руди полягає в тому, що саме з неї видобувають справжнє і високоякісне золото. З декількох тонн концентрату цієї породи видобувають близько кілограма золота".

Основний фонд музею налічує 70 тисяч експонатів, ще 35 тисяч предметів є в науково-допоміжному фонді закладу. З експонатами в музеї знайомлять щотижня. Скільки їх презентують в рамках проєкту, зі слів Вікторії Слюсаренко, не визначали.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Топ дня

Вибір редакції