У Кропивницькому розбили пам’ятну дошку командиру підводного човна, герою Радянського Союзу Ізраїлю Фісановичу. Він провів 17 бойових походів, потопив вісім транспортів противника. Загинув 1944 року. Суспільне дізнавалось, чи підпадала дошка під дію законів про декомунізацію і чи будуть її відновлювати.
Пам’ятну дошку Ізраїлю Фісановичу встановили вісім років тому на алеї біля спортивної школи. На дошці – тріщина від удару. Працівник школи Микола Городовий сказав, що тріщину на дошці побачив 29 листопада об 11:00, коли йшов на роботу: "Розбили невідомо які люди, і це мене дуже дивує. Бо ця дошка присвячена нашому земляку, підводнику-герою. Є такі люди – паскудять наші пам’ятники, які треба охороняти".
Уродженець Єлисаветграда, нині Кропивницький, Ізраїль Фісанович в роки Другої світової війни командував підводним човном, загинув 27 липня 1944 року, розповів кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко: "Був командиром підрозділу підводного флоту, який дуже вдало топив нацистські кораблі, за що був нагороджений бойовими орденами. Цілком заслуговує на повагу – як учасник перемоги над нацизмом, тому що Україна не відмовляється ані від участі у перемозі над нацизмом, ані від своїх героїв".
Історик вважає, що ця дошка не підпадає під дію законів про декомунізацію: "Чим керувалися ті, хто розбив цю дошку, мені важко сказати. Такі люди як Фісанович залишаються у нашій пам’яті героями Другої світової війни, їм місце у топоніміці, вони заслуговують на повагу і пошану. Пам’ятники з ними не підлягають ані демонтуванню, ну й звісно, не можуть бути об’єктами вандалізму".
За словами речниці поліції області Віталіни Бевзенко, з приводу розбиття пам’ятної дошки заяв не отримували: "Ця подія може кваліфікуватися як дрібне хуліганство, за статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті – штраф або громадські роботи, або адміністративний арешт на строк до 15 діб".
Штраф за розбиття пам’ятної дошки – від 3762 до 8778 гривень.
Суспільне дізнається, у кого на балансі перебуває пам’ятна дошка і хто її відремонтує.
Читайте також
- У Кропивницькому обирають назви для 130 вулиць. Чому не вдалось перейменувати на честь Героїв УПА.
- "Люди втрачали розум і їли один одного". Жителька Кіровоградщини, яка пережила Голодомор.
- "Ми не маємо права програти цю війну". Учасник двох революцій з Кіровоградщини.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб