У селі Ставидла Кропивницького району облаштували хутір-садибу "Чорних запорожців". Там можна побачити пасіку з бджолами-характерниками, бандуристів, речі побуту початку ХХ століття, розповів Суспільному власник садиби Дмитро Смельняк.
Садибу Дмитро Смельняк купив три роки тому. З того часу займався її облаштуванням, щоб надати схожості з 1920 роком. Розповів, що 102 роки тому в цьому селі три дні базувався кінний дивізіон 2-го Запорізького полку армії Української народної республіки "Чорні запорожці".
"Хочемо, щоб українці знайомилися з історією України, щоб знали своїх героїв. І на хуторі цьому могли це зробити. Серед природи могли послухати спів бандуристів, відпочити із сім’єю", – сказав Дмитро Смельняк .
Зі слів бандуриста Юрія Баранка, він приїздить на хутір-садибу "Чорних запорожців" з Кропивницького відпочити душею і тілом: "Бути у такому енергетично зарядженому місці, просякнутому духом козацтва, духом боротьби, духом повстання, духом незламності. Тут я надихаюся і отримую заряд бадьорості, енергії та українства".
Дмитро Смельняк розповів, що за історичними свідоцтвами, "Чорні запорожці" зупинялися на хуторі, де була пасіка. Його дід був пасічником, тож він облаштував її теж. Зібраний мед передає військовим.
У садибі – три кімнати з побутовими речами початку ХХ століття. У скрині часів "Чорних запорожців" зберігають вишиті речі. Старовинну піч у садибі відновили, планують випікати у ній хліб.
За словами Дмитра Смельняка, екскурсії для дітей, військових та їх рідних на хуторі безкоштовні.
Читайте також
- Ресторатор з Кропивницького проводить українізацію за допомогою козацьких чебуреків.
- Жителька Кіровоградщини відтворює традиційні для регіону воскові весільні вінки.
- У кропивницькій етнолабораторії "Баба Єлька" відтворюють жіночі речі, яким більше ста років.
- Не для розваг, а для популяризації народних традицій. Кропивницький гурт "Дувайва" вивчає українські народні пісні.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб