Вчитель з Кропивницького, який служить в ЗСУ, збирає артефакти для шкільного музею

. Facebook Головнокомандувача Збройних Сил України

Розвідник Збройних сил України Роман, який до повномасштабного вторгнення викладав предмет "Захист України" у одному з ліцеїв Кропивницького, збирає військові артефакти для шкільного музею. Про це повідомили на офіційній Facebook сторінці Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Роман збирає полишені речі російськими окупантами на позиціях під час Харківського контрнаступу, і зауважує, що сучасні діти мають знати, проти кого і за які цінності ведуть боротьбу українці.

Facebook Головнокомандувача Збройних Сил України

Коли повернеться до вчителювання, каже військовослужбовець, до основної програми курсу додасть навчання дітей корисним навичкам, набутим на фронті. "Навчу їх тому, що знадобиться у цивільному житті, наприклад, у походах. Діти мають знати, як сховатися від дощу, де знайти воду, як зорієнтуватися на місцевості. Буду розповідати їм про те, як важливо тренуватися, вдосконалювати фізичну форму, вчасно реагувати на те, що відбувається довкола. В умовах війни це конче необхідно".

Для розвідників, говорить Роман, немає легких завдань, адже спрогнозувати заздалегідь, як будуть розвиватися події, дуже складно. "Наприклад, одного разу на Херсонщині у нас планувався нескладний, на перший погляд, вихід. Але у якийсь момент нашу групу виявили, по нам відпрацювали "градами", танками, мінометами, навіть авіацією! В результаті з десяти чоловік дев’ять були контужені, троє ще й з уламковими пораненнями".

Facebook Головнокомандувача Збройних Сил України

Роман розповів про ситуації, які виникали під час Харківського контрнаступу. Тоді підрозділам бригади вдалося зайняти укріпрайони росіян, звільнити населені пункти Нова Гусарівка, Щурівка, Вільхуватка, Байрак, розблокувати трасу на Балаклію та вибити ворога зі стратегічно важливих позицій з символічними назвами "Москва" та "Пітер".

Facebook Головнокомандувача Збройних Сил України

"Це одна з тих операцій, яка колись увійде до підручників історії, – упевнений Роман. – Наприклад, надважким був штурм позицій "Москва". Це було справжнє підземне місто, з облаштованими та укріпленими інженерними спорудами, глибокими окопами. Вибити звідти ворога було дуже складно. Однак коли це вдалося, гнати росіян далі стало значно легше. Вони тікали, отримавши по зубах, і за ними в паніці те ж саме робили й інші. Сподіваюся, цей страх росіяни передаватимуть ще й наступним поколінням. Щоб вони затямили навіки, що на нашу землю сунутися не можна".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб