У Кропивницькому презентували мурал "Україна – це свобода". Він має 27 метрів у висоту. Його намалювали на фасаді будівлі управління Державної податкової служби в Кіровоградській області, яка розташована у центрі міста біля Набережної.
Автор муралу – Олександр Брітцев. Він родом із Донецька. У 2014 році після окупації міста переїхав до Харкова. Нині через воєнні дії російської армії – у Кропивницькому. Його робота – подарунок, сказав художник: "Це мій подарунок області, яка мене прихистила".
На малюнку – Україна у синьо-жовтому прапорі, яка запалює вогонь. "Там є напис про те, що я вкладаю у цю роботу, – говорить художник. – Україна – це свобода, незалежність, незламність, воля і прагнення до демократії".
Мурал художник створив за два тижні. Витратив 80 літрів ґрунту та 200 балончиків фарби. Олександр Брітцев розповів, як організував роботу: "Це моя власна ідея. Звернувся я в Музей мистецтв, ми почали шукати приміщення, роздивлятись. Дуже задоволений, технічне обладнання було дуже якісне – це будівельний ліфт, він дав мені працювати стільки, скільки я хотів, зранку до самого вечора, тільки погодні умови мене зупиняли".
Кропивничанка Анастасія Табалова вважає, мурал привертає увагу перехожих: "Вони будуть бачити таку привабливу картину нашого міста, що символізує незалежність України, мені здається – це найголовніше надбання".
Директорка Музею мистецтв Тетяна Ткаченко говорить, знайома з роботами художника: "Була вражена, його мурали я знала, я бачила їх в різних країнах світу, де була. Зараз всі можливості направлені на підтримку ЗСУ, і потребують допомоги переселенці, але підняття духу дуже важливе".
Олександр Брітцев має ідеї для нових стінописів. Де саме їх створить, поки, не розголошує.
Читайте також
- "Дерева світилися від фосфорних бомб". Переселенці у Кропивницькому розповіли про руйнування міст, з яких тікали
- "Чекаю і вірю, що живий". Наречена військового полку "Азов" з Кіровоградщини, який перебуває у полоні
- У Піщанобрідській громаді Кіровоградської області створили патріотичний мурал "Вільна. Сильна. Незалежна". Створювали його дві художниці — переселенка з Миколаєва Інна Савенко та Марія Шумілова
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб