У Кропивницькому виготовили ЕМ-колобки для очищення річки

. Суспільне Кропивницький

Дві тисячі ЕМ-колобків виготовили студенти та викладачі технічного університету у Кропивницькому. Це кульки з глини з додаванням мікроорганізмів, які очищують річки від бруду та хімічних сполук. Про це Суспільному розповів викладач університету Микола Ковальов.

Колобки роблять на кафедрі землеробства. На виготовлення одного витрачають п’ять хвилин.

Що потрібно для виготовлення

Технологиня компанії, яка займається очищенням річок в Україні Анна Проданова розповіла, що для виготовлення ЕМ-колобків потрібна глина, бокаші – це ферментовані мікроорганізмами висівки і ЕМ-препарат "Біоактив”.

Технологію виготовлення ЕМ-колобків у 1982 році розробив вчений з Японії Теруо Хіга, розповів співзасновник компанії Олег Сінельник: "З усіх мікроорганізмів були виділені основні групи, штами, бактерії – це 86 штамів бактерій, які працюють у симбіозі як одна сім’я. Ця технологія використовується у 150 країнах світу".

Демонстраційний показ

Як використовувати ЕМ-колобки, продемонстрували на річці Інгул. Один очищує від забруднення квадратний метр води, розповів Микола Ковальов. Скільки їх треба для очищення річки, не рахували. До 8 серпня в університеті мають виготовити дві тисячі колобків: "Буде проводитися акція на проханням жителів мікрорайону Ковалівка для того, щоб очистити ставок (озеро Копань – ред.)".

З його слів, цією акцією відзначать Міжнародний день ЕМ-колобків.

Як використовувати ЕМ-колобки, продемонстрували на річці Інгул. Суспільне Кропивницький

Читайте також

  • У лабцентрі Кіровоградщини назвали пляжі, де можна відпочивати і де не рекомендують
  • Почалося цвітіння амброзії. Чи встигають у Кропивницькому боротись з бур'яном, який може спричинити алергію
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб