Перейти до основного змісту

Сигнали тривоги, обстріли, герої та переселенці. Статистика 100 днів війни на Кіровоградщині

. Колаж: Суспільне Кропивницький

3 червня – 100-й день повномасштабної війни Росії проти України. За цей час війська РФ захопили Херсон та Маріуполь, окупували частину Київщини, Чернігівщини і Сумщини, які українським військам вдалось звільнити. Найважчі бої тривають на Донбасі – щодня, за словами президента Зеленського, на фронті гинуть від 60 до 100 українських військових. Головні події ста днів війни у Кіровоградській області – в огляді Суспільного.

Повітряні тривоги

За даними порталу "Мапа повітряних тривог", у період з 00:00 25 лютого до 10:00 3 червня на території регіону сигнал повітряної тривоги звучав 249 разів. Загальна їхня тривалість – дев’ять діб 18 годин 37 хвилин. Це 14-й показник серед областей України.

Обстріли

З початку повномасштабного вторгнення в Україну російські військові здійснили дев’ять спроб обстрілу території Кіровоградської області.

26 лютого ексголова обласної військової адміністрації Марія Чорна поінформувала, що о 05:00 на території аеродрому Канатове у Кропивницькому районі увімкнули сигнал тривоги. Аеродром не обстрілювали, був вибух у полі.

12 березня російські війська обстріляли ракетами Канатове. Повітряна тривога тривала маже три години. Внаслідок авіаудару загинули семеро військових.

8 квітня з акваторії Чорного моря російські військові нанесли два ракетні удари по території Кіровоградської та Одеської областей. В обох випадках цілями були об’єкти критичної інфраструктури. Загиблих не було.

15 квітня о 22:26 ракетного удару завдали по аеродрому цивільної авіації в Олександрії. Загинули шестеро військових.

21 квітня в небі над Кіровоградщиною українська протиповітряна оборона збила дві російські ракети.

3 травня ракета влучила в інфраструктурний об'єкт на території Долинської громади.

4 травня ракета поцілила в інфраструктурний об’єкт за межами Кропивницького. Внаслідок влучання ракети ніхто не загинув і не травмувався.

15 травня під час повітряної тривоги на території Кіровоградської області, яка тривала майже дві години, сили протиповітряної оборони збили російську ракету над Олександрійським районом.

23 травня українська протиповітряна оборона збила російську ракету над селом Ганнівка Новоукраїнського району.

Читайте також: Про першу тривогу, страх за рідних та вигорання. 19-річна кропивничанка Ірина Коханюк вела щоденник три місяці війни.

Відзнаки

Президент України Володимир Зеленський посмертно відзначив трьох військових з Кіровоградщини званням Герой України. Це Степан Чобану – пілот, який загинув, захищаючи небо над Кропивницьким, та Андрій Норов, який народився і жив у Кропивницькому. Їхні імена носитимуть дві вулиці в обласному центрі. Третій боєць, удостоєний звання Героя України – лейтенант Юліан Ступак з Онуфріївської громади.

На 2 червня орденами "За мужність" ІІІ ступеня президент посмертно нагородив 42 бійців з Кіровоградської області, орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня – шістьох загиблих військових з регіону, трьох – медаллю "Захиснику Вітчизни", двох – медаллю "За військову службу Україні".

Переселенці

За інформацією координаторки обласного штабу з питань переселенців Валентини Кулачко на 08:00 3 червня, працівники штабу опрацювали дані 147562 жителів регіонів, де відбувались чи тривають бойові дії. Серед них – 41208 дітей.

Більше 79 тисяч переселенців залишилися жити в громадах області, більше 23 тисяч з них – діти. Найбільше переселенців проживають у містах Кропивницький (більше 19 тисяч), Олександрія (9,3 тисячі), Світловодськ (більше шести тисяч), Знам’янка (більше трьох тисяч) та Гайворон (майже три тисячі). У Благовіщенському та Новомиргороді – по 2,5 тисячі, в Олександрівці проживають близько двох тисяч переселенців. Це дані від радниці начальника обласної військової адміністрації Галини Пастух на 2 червня.

З середини квітня Кіровоградська область долучилася до реалізації урядової програми з релокації підприємств із зон активних бойових дій. За даними заступника начальника обласної військової адміністрації Сергія Шеремета, на Кіровоградщину переїхали 23 підприємства з трьома сотнями працівників: 12 – у Кропивницький, шість – в Олександрію, два – у Знам’янку, по одному – у Світловодськ, Новомиргород та Помічну. Це малі та середні підприємства, які працюють у галузях швейного виробництва, машинобудування, ремонту техніки, торгівлі, створення кіно-, теле-, медіаконтенту, виробники харчової, полімерної, хімічної, ювелірної продукції тощо. На 2 червня працювали 16 підприємств. Ще 16 шукають на території регіону виробничі площі.

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Топ дня

Вибір редакції